Timsah Arena’yı Cumhurbaşkanı Erdoğan açacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Timsah Arena'nın açılışında gösteri maçında oynayacak.

Timsah Arena’yı Cumhurbaşkanı Erdoğan açacak!
Timsah Arena’yı Cumhurbaşkanı Erdoğan açacak!
GİRİŞ 16.12.2015 13:48 GÜNCELLEME 16.12.2015 17:05
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı Timsah Arena, 21 Aralık Pazartesi günü muhteşem bir törenle kapılarını açacak, gösteri maçında Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’da forma giyecek. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, açılış töreniyle ilgili olarak özel açıklamalarda bulundu. Açılışın saat 15.00’te başlayacağı belirten Başkanı Recep Altepe, şunları söyledi:

"Stadın açılışını, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştireceğiz. Stat, cumhurbaşkanımızın başbakanlığı dönemindeki projesiydi. Kentlerimizin dünya kenti olması için 20’nin üzerinde stadyumun Türkiye'ye kazandırılması hedefi vardı. Bizim de Bursa’ya yeni bir stat kazandırma sözümüz vardı. Bu stadın ayrı yere yapılması, mevcut stadın yerini, kentte olmayan meydan olarak değerlendirilmesi de sayın Cumhurbaşkanımızın fikriydi. Cumhurbaşkanımızın 50 Milyon TL’lik desteğiyle bu satın yapımına başladık. Stadyum, Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılmış oldu."

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GÖSTERİ MAÇINDA FORMA GİYECEK"

Açılışın en güzel şekilde olabilmesi için seferber olduklarını, törenin olimpiyatların açılışına benzer şekilde olacağını açıklayan Başkan Recep Altepe, son olarak şunları söyledi:

"Açılışta önce çeşitli müzik etkinlikleri yapılacak. Bunun yanında ses ışık gösterileri yapılacak. Sportif aktiviteler olacak. Konuşmalardan sonra şöhretler maçı olacak. Açılış töreninden sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da forma giyeceği bir gösteri karşılaşması da olacak. Bu maçta Türkiye’nin tanınmış futbolcuları, Bursaspor’da oynayan eski futbolcularla karşılaşacak."

STAT 44 BİN KAPİSİTELİ

Stadın çatısının dünyanın en son üretilen malzemleri ve sistemiyle yapıldığını dile getiren Başkan Recep Altepe, stadyum hakkında bilgi verirken de şunları söyledi:

"44 bin kişilik stadyumumuzun 90 kapısı bulunuyor. Stat 7-8 dakika içerisinde dolup ve boşalıyor. Maçı her yerden istediğiniz kaliteden izleyebiliyorsunuz. Hiçbir yerde görüş kaybı yok. Kör nokta yok. Stat 180 bin metre karesiyle Bursa’nın en büyük eseri oldu. Saat 16.00’daki açılışa sayın Cumhurbaşkanımız katılacak. Saat 15.00’de ise açılış etkinlikleri başlayacak. Bu esere layık bir şekilde güzel bir açılış yapacağız. Açılışta her şeyin en güzel şekilde olabilmesi için de her şeyi düzenliyoruz. Burada tam bir görsel şölen olacak."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 3
 • bursaya 4 yıl önce Şikayet Et
  44 bin kişilik stada ne gerek varmış 10 bin kişi oluyor olmuyorlar.
  Cevapla
 • emrah 4 yıl önce Şikayet Et
  yine çimeleriniz berbat olmasında
  Cevapla
 • Enes Osman 4 yıl önce Şikayet Et
  Milşetin parası daha içi dolu yerlere aktarılsa daha iyi olur. umarım stadda hayırlı programlarda yapılır.
  Cevapla