Açılışa günler kala Altay'a dava şoku!

Alsancak Stadı'nın açılmasına günler kala arazide pay sahibi olduğunu savunan Altınordu, gazetelere ilan vererek stadın yarısını talep etti.

Açılışa günler kala Altay'a dava şoku!
Açılışa günler kala Altay'a dava şoku!
GİRİŞ 17.10.2021 17:25 GÜNCELLEME 17.10.2021 17:26
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Kırmızı-lacivertliler, "Bu protokole göre kullanım hakkı kulübümüze ait İzmir Alsancak semtinde bulunan 15.500 metrekarelik Altınordu Halk Sahası'nın devredilmesi karşılığında, Devletimiz kulübümüze, İzmir Alsancak Stadı'nın bina ve saha kullanım hakkının 1/2'sini vermeyi kabul ve taahhüt etmiştir" ifadelerine yer verdi.

Altınordu'nun bu protokol ile ilgili büyük bir özveride bulunarak üzerine düşeni yerine getirdiği, devletin ise protokol taahhütlerinin Alsancak Stadı ile ilgili kısmını yerine getirmediği iddia edildi.

BİNE VA VE SAHA KULLANIM HAKKININ YARISINI İSTİYOR

Altınordu tarafından verilen ilanın devamı şöyle:

"Altınordu Spor Kulübü kurulduğu günden bugüne kadar bu toprakların çocuklarına hizmet etmeyi esas almıştır. Devlet Büyüklerimizden, 1962 yılında yapılan protokol ile imza altına alınan İzmir Alsancak Stadı'nın bina ve saha kullanım hakkının 1/2'sinin kulübümüze verilmesini talep ediyoruz. Kamuoyuna ve Spor Camiasına Saygılarımızla."

2006'DA TESADÜFEN BULUNDU

Altınordu'nun Alsancak Stadı'yla ilgili hak iddia ettiği tarihi belge, 15 yıl önce Ocak 2006'da tesadüfen ortaya çıktı. Kırmızı-lacivertlilerde o dönem Başkan Bülent Erdik, Dönertaş'taki eski kulüp binası yenilenirken taşınan belgeler arasında kulüp ile Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü arasında 1962 yılında imzalandığı belirtilen protokole rastladı. 44 yıllık belgenin, Altınordu'nun o dönem şu an Alsancak Atatürk Voleybol Salonu ve Alsancak Atatürk Yüzme Tesisleri'nin arazisi olan sahayı Beden Terbiyesi'ne devretmesine karşılık Alsancak Stadı'nda hak sahibi olduğunun kanıtı olduğunu belirten kırmızı-lacivertliler, yıllardır bu iddialarını sürdürüyor. Alsancak Stadı'nı yıllarca Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nden kiralayan Altay da yeni stadın kullanım hakkının tamamını talep  ediyor. Stadın mülkiyeti ise inşaatı da üstlenen Spor Bakanlığı'na ait durumda.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • zeki yüksel 1 ay önce Şikayet Et
  adamlar kanunen haklı beyler. verin adamların hakkını.
  Cevapla
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  altınordunun önünü açın Türkiyeye altyapı kazandıran 2-3 takımdan biri bu ülkede bu takımların önünü kesmeyin zaten diğer takımlar batak milletide batıracak bu kadar borçla 100 ₺ futbolcuya milyonlar vererek
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Gereksiz para çöpe gidiyor bu sitadlara gide N para ile her semtte bir spor kompleksi yapılsa keşke ....
  Cevapla
 • Levrock 1 ay önce Şikayet Et
  yarisi degil , ceyregi. Tamam iste, Stada iyi bakin, sizin ceyreginizi kesmisler yakinda paketle yollarlar
  Cevapla
 • Ümut 1 ay önce Şikayet Et
  Hiç bişey anlamadım
  Cevapla