FIFA'lık olmuşlardı! Beşiktaş'tan Tyler Boyd açıklaması

Beşiktaş, FIFA'lık olduğu eski futbolcusu Tyler Boyd ile ilgili hukuki sürecin tamamlandığını açıkladı.

GİRİŞ 10.07.2024 19:17 GÜNCELLEME 10.07.2024 20:10
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Beşiktaş, Tyler Boyd dosyasının fesih tazminatı ödenerek kapatıldığını açıkladı.

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Tyler Boyd, geçmiş dönem borçlarının ödenmemesinden dolayı siyah-beyazlı kulübü CAS'a şikayet etmişti.

Bu şikayetin ardından Beşiktaş'ın tazminat ödemesine karar verildi. Siyah-beyazlı ekip, 29 yaşındaki futbolcuya tazminat ödendiğini ve dosyanın kapandığını duyurdu.

1 MİLYON 37 BİN 525 EUROLUK TAZMİNAT

Siyah-beyazlı ekipten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"12 Mart 2024 tarihinde tarafımıza tebliğ edilen FIFA The Dispute Resolution Chamber – DRC (FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu) kararına göre, Şirketimiz ile kontratını 4 Kasım 2022 tarihinde feshetmiş olan Profesyonel A Takım oyuncusu Tyler Boyd'a fesih tazminatının ödenmesine ilişkin hukuki süreç tamamlanmış olup, oyuncuya anılan 956.000 EUR fesih tazminatı ve 81.525,56 EUR faiz olmak üzere toplamda 1.037.525,56 EUR ödenmiş ve dosya kapanmıştır."

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 15
 • İsmail 1 hafta önce Şikayet Et
  Bir Beşiktaş klasiği. Devletin dövizi bu dört büyükler hallediyor
  Cevapla
 • AliD 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu değirmenin suyu nereden geliyor, nerde bu devlet, nerede bu maliye, adam senede 4 milyon Euro alıyor. Vergisi ne oluyor
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Bir milyon elli bin euro kaç fakirin derdine merhem olur.. Devlet bu kulüplere yardım ederse veya borcunu silerse iki elim yapanların yakasında olacak.
  Cevapla
 • Sadık Ceylan 1 hafta önce Şikayet Et
  MEYDAN BOOOŞ. At atabildiğin kadar. Misâfirsin nasıl olsa ...
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Aşık Reyhani vardı rahmetli saha deli top deli hep deli derdi. Bizim büyük klüpler zırdeli şuna bak ya oynatmadığın topçuya verdiğimiz paraya bak bu zırdelilik değil de nedir.
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Ah nerede rahmetli Süleyman seba, İlhan cavcav bu günleri görseler kahrolurdu . Futbola harcanan para yatırıma harcansaydı ülke ihya olurdu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle