Daniel Amartey liste dışı!

Valentin Rosier'le resmen yollarını ayıran Beşiktaş'ta Daniel Amartey de gözden çıkarıldı. Amartey, Slovenya kampı kadrosuna dahil edilmedi.

Daniel Amartey liste dışı!
Daniel Amartey liste dışı!
GİRİŞ 10.07.2024 11:55 GÜNCELLEME 10.07.2024 18:13

Yeni sezon kadro planlaması çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Valentin Rosier'den sonra Daniel Amartey ile de yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

Siyah-beyazlılar gözden çıkarılan Rosier'i karşılıklı anlaşmayla hafta başında serbest bırakmıştı. Fransız sağ bek bu ayrılığın hemen ardından İspanyol ekibi Leganes'le 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Kartal'da ayrılık sırasının Amartey'de olduğu ifade edildi. Teknik Direktör Giovanni van Bronckhorst'un Ganalı futbolcuyu yeni sezon kadrosunda düşünmediği belirlendi. Hollandalı hoca geçtiğimiz cumartesi günü Ümraniyespor'la oynanan hazırlık maçının kadrosuna Amartey'i almamıştı.

Siyah-beyazlı takım salı günü 10 gün sürecek yurt dışı kampı için Slovenya'ya gidecek. Amartey, Slovenya kampı kadrosunda yer almadı. 2026'ya kadar sözleşmesi bulunan 29 yaşındaki futbolcudan kendisine kulüp bulmasının isteneceği aktarıldı. 

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.