Hollanda basını yazdı! 'Sergen Yalçın istiyor'

Beşiktaş'ta transfer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Teknik direktör Sergen Yalçın kadrosunda Hollandalı forvet Luuk de Jong'u görmek istiyor.

Hollanda basını yazdı! 'Sergen Yalçın istiyor'
Hollanda basını yazdı! 'Sergen Yalçın istiyor'
GİRİŞ 29.07.2021 09:59 GÜNCELLEME 29.07.2021 10:02

Beşiktaş'ın transfer listesinin en sıralarında yer alan Luuk de Jong'un yeni adresinin neresi olacağı Hollanda basını tarafından da yakından takip ediliyor.

PSV'nin de oyuncuyu kadrosuna katmak için girişimlerde bulunurken, kariyerini Sevilla'da sürdüren yıldız forveti isteyen bir diğer kulüp ise Beşiktaş...

Fakat yüksek maliyeti nedeniyle görüşmeler ağır ilerlerken, Hollanda basını bu transfer temaslarıyla ilgili önemli bir haber yaptı.

"Eindhovens Dagblad" adlı haber kuruluşunda PSV'yi takip eden Rik Elfrink Twitter'da şunları yazdı:

"Beşiktaş, Luuk de Jong için devrede. Türk şampiyonunun antrenörü ondan etkileniyor. Beşiktaş tarafından kiralama formülü de araştırılıyor ancak bunun işe yarayıp yaramayacağını ve De Jong'un ilgilenip ilgilenmediği şu an için şüpheli. Ağustos ortasına kadar bazı şeyler netleşecektir"

8 MİLYON EURO SAÇMALIK

Öte yandan Luuk De Jong için PSV'nin kulübü Sevilla'ya 8.5 milyon Euro teklif ettiği iddia edilmişti. Ancak Eindhoven Dagblad gazetesi; "PSV, Luuk de Jong için henüz bir teklifte bulunmadı. Bahsedilen sekiz milyon euro miktarı tamamen saçmalık" şeklinde bir haber yaptı.

Malen'i Dortmund'a 30 milyon Euro'ya sattığı için PSV'nin 12.5 milyon Euro'ya sattığı De Jong'u 8.5 milyon Euro'ya geri alacağı iddia edilmişti.

KAYNAK: FOTOMAÇ