Deniz Çoban, Sivasspor-Beşiktaş maçını değerlendirdi

Eski hakem Deniz Çoban, Süper Lig'in yayıncı kuruluşunda Sivasspor - Beşiktaş maçının önemli ve tartışmalı pozisyonlarını değerlendirdi.

Deniz Çoban, Sivasspor-Beşiktaş maçını değerlendirdi
Deniz Çoban, Sivasspor-Beşiktaş maçını değerlendirdi
GİRİŞ 20.04.2021 23:10 GÜNCELLEME 20.04.2021 23:10
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Maçın en önemli pozisyonu olan Vida'nın eline çarpan top konusuna değinen Deniz Çoban, "Vida ayağını açıyor, ayak açılınca el de açılıyor. Vücut da, el de doğal. Ben 'penaltı' diyemem. Arda'nın Ankaragücü maçındaki pozisyonu gibi... Ancak MHK Arda'nın o pozisyonundan sonra hakemlere 'El açıksa penaltı vereceksiniz' dedi. MHK'nin dediğine göre bu yüzde 100 penaltı." ifadelerini kullandı.

"MHK 'Penaltı' diyor"

Burada önemli olan Vida'nın elinin doğal konumda olup olmadığı... Vida ayağını açıyor, ayak açılınca el de açılıyor. Vücut da, el de doğal. Ben penaltı diyemem. Arda'nın Ankaragücü maçındaki pozisyonu gibi... Ancak MHK Arda Turan'ın o pozisyonundan sonra hakemlere 'El açıksa penaltı vereceksiniz' dedi. 'Penaltı verilmiyorsa, VAR karışacak' dedi. Ki Arda'nın pozisyonunda eli bu kadar açık değildi. 

Bu pozisyona normal ölçekte penaltı verilmemesi gerekir. Ama MHK, 'el açıksa VAR'ın devreye girmesi gerekir' diyor. MHK'nin dediğine göre bu yüzde 100 penaltı. Zaten Fırat Aydınus da Vida'nın elini kaçırmaya çalıştığını gösteriyor. Fırat Aydınus burada kararını verdi. Tam tersi penaltı verse de VAR karışmamalı ama MHK'nin dediğine göre bu penaltı, onu da söyleyelim...

"Dorukhan hemen yere bırakıyor"

Caner Osmanpaşa ve Dorukhan arasındaki pozisyonda, Dorukhan çabuk düşüyor. Caner, topla rakibin arasına giriyor. Rakibine vurmuyor. Penaltı verilse kolay olurdu. Dorukhan, böyle bir hamleyi bekliyormuş. Penaltı almaya çalışıyor. Hiçbir müdahale olmadan yere düşüyor.

YORUMLAR 21
 • Özer 2 hafta önce Şikayet Et
  Acaba o pozisyon bjk ye olsaydı sergen ne derdi
  Cevapla
 • ümit*korku 2 hafta önce Şikayet Et
  mhk ya göre penaltı, dhk ya göre değil, alemsiniz hakem eskileri
  Cevapla
 • Entelabi 2 hafta önce Şikayet Et
  adam fanatik bjk li sabaha kadar konusun .
  Cevapla
 • Ferdi 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu sene Galatasaray'a özel uygulanan kuralların diğer takımlara uygulanmadığını görmeye devam ediyoruz. Allah büyük bunların hesabını veremezsiniz.
  Cevapla
 • Esat demirtaş 2 hafta önce Şikayet Et
  Arsaya penaltı diyen hakemler buna neden penaltıyı vermiyor adalet dediğimiz buydu inşaatcidan federesyon başkanı olursa birilerine yalakalık yapar böyle
  Cevapla
 • Tatar 2 hafta önce Şikayet Et
  Kör oldunuz kör işinize geldiğini görün gelmediğini görmeyin
  Cevapla
 • Oğuz 2 hafta önce Şikayet Et
  Fırat aydınus fanatik bjk li dir. Bilmeyen var mı acaba
  Cevapla
 • C.Türk 2 hafta önce Şikayet Et
  Daha fenerbahçeli diyordunuz!.. :))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle