Beşiktaş'ın Avcı'ya ödeyeceği tazminat belli oldu!

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı'ya 17.340.000 TL fesih tazminatı ödemesine karar verdi.

Beşiktaş'ın Avcı'ya ödeyeceği tazminat belli oldu!
Beşiktaş'ın Avcı'ya ödeyeceği tazminat belli oldu!
GİRİŞ 15.04.2021 18:31 GÜNCELLEME 15.04.2021 20:26
Bu Habere 129 Yorum Yapılmış

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı'ya 17.340.000 TL fesih tazminatı ile birlikte, 520.200 TL yargılama giderini ödemesi yönünde karar verdi.

Beşiktaş'tan açıklama geldi:

"Şirketimiz bugün tebliğ edilen Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Kararı'na göre, Futbol A Takımımız eski Teknik Direktörü Sn. Abdullah Mucip Avcı tarafından açılan feshin haksızlığının tespiti ve mahrum kaldığı fesih tazminatı ile yargılama giderinin Şirketimizden tahsili konusunda, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından; yapılan feshin haksızlığının tespitine, dava kabulü ile 17.340.000 TL fesih tazminatının fesih tarihi olan 29.01.2020 tarihinden itibaren fiili ödeme tarihine kadar işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan (Şirketimiz) alınarak davacıya verilmesine ve 520.200 TL yargılama giderinin davalıdan alınarak davacıya verilmesine Tahkim Kurulu'na müracaat yolu açık olmak üzere karar verilmiştir.

Anılan karara ilişkin olarak Şirketimizce Tahkim Kurulu müracaatı dahil olmak üzere tüm yasal haklarımızın kullanacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Beşiktaş 2. Başkanı Adnan Dalgakıran: "Yasal olarak hakkın olan, etik olarak olmayabilir, yazık!"

YAZDIR
YORUMLAR 129
 • İsmail kankal 2 hafta önce Şikayet Et
  Adam " içine ettim bıraktım takımın " demiyor da tazminat talep ediyor. Böyle para adamlarını klubün önunden geçirmeyeceksın.
  Cevapla
 • Real 3 hafta önce Şikayet Et
  Ödeyemeceğin paraları taahhüt etmezsen, adamı kovarken mahkemelik olmazsın.Hakkını vereceksin adamın.Sen canın istediğinde imzala canın istediğinde kov.Kulûp ödeyemezse başkan kovduğu gibi cebinden versin.
  Cevapla
 • Mustafa Bilgü 3 hafta önce Şikayet Et
  Abdullah Avcı veya başkası ne fark eder. Adamla mukavele imzalamışsın. mukavelesi bitmeden göndermişsin. parasını ödeyeceksin. ya da mukaveleni ona göre yapacaksın. mukavele aleyhinize ise bu mukaveleyi yapan yönetimlerden hesap soracaksın. Yabancılar nasıl paralarını tıkır tıkır alıyorsa Abdullah Avcı da alabilir. kulüp yöneticileri yaptıklarından hesap vermezse bu durum her kulüpte yasanır.
  Cevapla
 • bjkli 3 hafta önce Şikayet Et
  yasal hakkıysa etiktir de. neden etik değil diyorsun parayı mı sayamadın
  Cevapla
 • BLACK MAMBA 3 hafta önce Şikayet Et
  avcı, kartalı avlarkene :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle