Adnan Dalgakıran: Ligin oynanacağını düşünmüyorum

Gündemi değerlendiren Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, "Ligin oynanabileceğini çok düşünmüyorum" yorumunda bulundu.

Adnan Dalgakıran: Ligin oynanacağını düşünmüyorum
Adnan Dalgakıran: Ligin oynanacağını düşünmüyorum
GİRİŞ 26.03.2020 13:08 GÜNCELLEME 26.03.2020 13:09
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran gündeme dair Skorer'e özel açıklamalarda bulundu.

 

 

İşte Dalgakıran'ın yaptığı açıklamalar;

'Bu süreç sadece Beşiktaş’ın tek başına atlayacağı bir süreç değil. Topyekün dünyadaki insanların, hep beraber atlatacağımız bir süreç. Hem ülkemiz hem spor camiası olarak hepimizin beraber atlatacağı bir durum. Bizlerde bu sürecin bir parçası olarak konulan kurallara uyarak hareket ediyoruz. Şu anda ligler ertelendi. Birinci mesele herkesin sağlığı.'

 

 

'Derbide mesafeyi koruduk'

Derbiden evvel koronavirüsün yayıldığı ortaya çıkmıştı ve uyarılar da vardı. Fakat burada biz liglerin ertelenmesini talep etmiştik. Baştan tepki gördük ama sonradan haklı olduğumuz ortaya çıktı. Bu virüs başladığı andan itibaren o mesafe kuralına uyduk ve dikkat etmeye çalıştık açıkçası.

'Önlemlerimizi alıyoruz'

Biz bütün kulüp çalışanlarımızı evden çalışabilecek şekle getirdik. Kartal Yuvası Mağazaları’nı kapattık. İnsanların bulunduğu her bölgeyi dezenfekte ettik. Ciddi bir dezenfeksiyon uygulaması yaptık. İnsanların bir araya gelişlerini çok zaruri olmadıkça engelleyecek kararlar aldık. Bu şekilde önlemlerimizi sürdürüyoruz.

'Oyuncu formları 2. planda...'

İnanın şu andaki gündem form tutmanın bile çok üstünde.. Hastalık kapmadan ya da hastalık kapıp diğer insanlara zarar vermeden bu dönemin geçmesini bekleyeceğiz. Diğer konular tamamen ikinci üçüncü planda.

'Liglerin oynanacağını düşünmüyorum'

Şu anki gidişata baktığımız zaman bu ligin oynanabileceğini çok düşünmüyorum. Dolayısıyla bu durumda hem Avrupa’da ve Türkiye’de UEFA, federasyon kararlar alacaktır. Geçmişte uygulanan kararlara bakacağız. O kararlar refere alınarak aynı kararların uygulanacağını düşünüyorum.

'Kurallara bağlı kalalım'

Bütün sporseverlere şunu söylemek isterim. Spor hem bedensel hem ruhsal sağlıktır. Son yüzyılın belki en büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz. Açıklanan kurallara sıkı sıkıya bağlı kalalım. Ne kendilerine ne başkalarına zarar vermeyecek şekilde bu dönemi atlatmaya çalışalım.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Izmirli.ibo 3 ay önce Şikayet Et
  Umudu kalmayan takimlar agliyorlar lig oynanmasin iptal olsun sezon diye sizin saglik umrunuzda degil olsaydi gs macinda hepiniz oynansin diye firsatcilik yapmazdiniz yeter aglamayin lan.bu lig 1 ay sonra oynanir oynanmak zorunda kuaura bakma o kadar emek var sizin gibi seytanlik pesinde olanlarin dedigi olmaz.
  Cevapla
 • malatya 3 ay önce Şikayet Et
  Millet can derdine düşmüş bırakın ligi felan. Tescilleyin gitsin fazla kurcalamayın. Daha çok karıştırırsanız seneye de oynayamazsınız.
  Cevapla
 • mesud 3 ay önce Şikayet Et
  önemi yok senin düşüncenin. sıkıntı yapma.
  Cevapla
 • byx68 3 ay önce Şikayet Et
  her nedense bu tür roportajlari ligde umudu kalmayan takimlar yapiyor hep. Bir bekleyelim önümüzü görelim, baktik Allah korusun iyilesme olmaz ozaman caresine bakarlar ama suanki konusmalariniz sizi iyice kücültür.
  Cevapla
 • Ali Hakyemezptpgp 3 ay önce Şikayet Et
  Lig olduğu gibi tescillenmesi gerek
  Cevapla