TFF kararı sonrası Beşiktaş'tan açıklama!

Beşiktaş, Göztepe maçı için yapılan tekrar başvurusunun reddedilmesinin ardından sert bir açıklama yayınladı.

TFF kararı sonrası Beşiktaş'tan açıklama!
TFF kararı sonrası Beşiktaş'tan açıklama!
GİRİŞ 13.02.2020 17:16 GÜNCELLEME 13.02.2020 19:38
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Beşiktaş'ın resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

 

 

Süper Lig Cemil Usta Sezonu'nun 19. haftasında Göztepe A.Ş. ile oynadığımız ve tüm kamuoyunun kural hatası olduğu konusunda hemfikir olduğu maçın ardından, bu konu ile ilgili itirazımızı Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmıştık.

TFF Yönetim Kurulu ve MHK anlam veremediğimiz şekilde bu konu ile ilgili karar alma sürecini uzatmış ve futboldan popülarite anlamında nemalanan TFF yöneticileri kendi çıkarlarını düşünmüş, yeniden bu kirli düzenin kurallarına biat etmiştir.

Futbolu yönettiğini sananların bu kararı, ligimizin son zamanlardaki değer kaybının ve sporseverlerin stadyumlardan uzaklaşmasının en belirgin örneklerinden biridir.

Türk futbolu karanlık bir uçuruma doğru sürüklenmeye devam etmektedir. Federasyon ve Merkez Hakem Kurulu, kuralları bilmeyen hakemini korumuş, futbolumuzu kirleten bu düzenin devamı için Beşiktaş camiasını karşısına almayı tercih etmiştir. Bu karar diğer hakemlere de oyunu #KuralınaGöre yönetmeseniz de olur mesajını vermiştir.

Merkez Hakem Kurulu, kural hatası yapan hakemini bir hafta aranın ardından Gençlerbirliği – Trabzonspor karşılaşmasına atamış ve söz konusu hakem o karşılaşmada da skandal kararlarına devam etmiştir. Kurulun, sebep olduğu bu skandallara dair bir açıklaması var mıdır?

"CESARETİNİZ VAR MI?"

Futbolumuza kağıt üzerinde yön veren iki büyük kurum, tüm çıplaklığıyla açık olan bir olay hakkında ortak kanıya varmakta zorlanmış ve konuyu IFAB’a taşıma gereksinimi duymuştur. Maçta kural hatası olmadığı sonucuna varan TFF, bu kararı neye göre vermiştir? Elli hakem ve gözlemciden oluştuğu söylenen kontrol uygulamasına kural hatası ile ilgili görüş sorulmuş mudur? TFF, IFAB’dan gelen tavsiye kararı ile MHK'nin kendilerine ilettiği kararı kamuoyuna açıklayacak kadar cesaretli midir?

Futbol tüm dünyada gelişimini hızla sürdürürken, ülkemizdeki ahbap-çavuş ilişkilerinin yarattığı futboldaki adaletsizlikten utanç duyuyoruz. Ne yazık ki ülkemizde futbolu yönettiğini sananlar hataları örtbas etmeyi hatalardan ders çıkarmaya tercih etmektedirler.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bu oyunun bir parçası olmayacak ve oyunu bembeyaz çizgiler ile çizilmiş sahada, #KuralınaGöre oynatmayı beceremeyenleri korumaya devam edenlere karşı daima dik duracaktır. Beşiktaş; yönetimiyle, sporcusuyla ve taraftarıyla bir bütün halinde elde edeceği başarılarla önünün kesilemeyeceğini herkese gösterecektir.

TFF’den talebimizdir;

· Konu ile ilgili kararın tekrar gözden geçirilmesi,

· IFAB’tan gelen tavsiye kararının kamuoyu ile paylaşılması,

· MHK’nin TFF Yönetim Kuruluna tavsiye kararının kamuoyu ile paylaşılması,

· Maçlarda yaşanan pozisyonları yorumlama amacıyla oluşturulan, 50 hakem ve gözlemciden oluşan uygulamanın görüşlerinin kamuoyu ile paylaşılması,

· VAR kayıtları ile ilgili Tahkim Kurulunda bekleyen talebimizin ivedilikle yerine getirilmesi…

Şeffaflık ilkesine bağlı ve adalet duygusuna uygun şekilde olan bu taleplerimizin yerine getirilmediği takdirde TFF ve tüm kurullarının gözümüzde meşruluğunu yitireceğini tüm kamuoyuna bildiriyoruz

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • Ahmet bjk 7 ay önce Şikayet Et
  Bazı cahiller hakem hatası olabilir gibi konuşuyor. Arkadaş bu basit bir hakem hatası denilip geçilecek bir olay değil. Bu kural hatası. Farz edelim hakem bir oyuncuya kırmızı kart verdi oyuncu maça devam etti. Ne olacak hakem hatası denilip maç tekrar edilmeyecek mi? Yani kural hatalarında maç tekrar edilir. Bu kadar basit.
  Cevapla
 • ilyas 7 ay önce Şikayet Et
  ne oldu bjk daha düne kadar hakemlerde hata yapabilir diyordunuz imza topladınız hakemleri savundunuz ee şimdi ise size gülyorummmm haaa haaa
  Cevapla
 • Hasan 7 ay önce Şikayet Et
  Bunlar hep kasıtlı operasyon... Tuttuğunuz takıma değil çoğunluğun iyiliğine bakın.
  Cevapla
 • Vedat 7 ay önce Şikayet Et
  Aglicaniza Adam gibi top oynayin
  Cevapla
 • TR TEKTİR 7 ay önce Şikayet Et
  Hakemlerde insan hata yapabilir....diyordu bir zamanlar bir takımın başkanı..Hayırdır şimdi ne oldu Hakemler insanlıktanmı çıktılar ??
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle