Fikret Orman'dan yabancı hakem çıkışı

Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, sezonu değerlendirdi ve geleceğe yönelik konuştu.

Fikret Orman'dan yabancı hakem çıkışı
Fikret Orman'dan yabancı hakem çıkışı
GİRİŞ 21.05.2019 22:56 GÜNCELLEME 21.05.2019 22:57
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, düzenlenen iftar programının ardından açıklamalarda bulundu.

 

 

Hakem hatalarına değinen Orman, "Bu sezon VAR sistemi devreye girmesine rağmen, sürekli hakemleri konuştuk. Futbol için en önemli unsurların başında adil yönetim gelir, ligin güvenliği adil yönetim ile sağlanır. Sporseverlerin maçlara ilgisi, adil yönetim ile artar. Bu sezon yaşanan hataların, inşallah VAR sisteminin devreye girmesiyle beraber sona ereceğini umuyoruz" dedi.

"YABANCI HAKEM KONUSU GÜNDEME GELEBİLİR"

 

 

Yabancı hakemlerin gündeme gelebileceğini söyleyen Fikret Orman, "Yabancı hakem de konuşulabilir. Bu MHK'nin kesinlikle konuşması gereken bir şey. Şu andan itibaren konuşulması lazım. MHK kendi hakemlerine güveniyorsa, gerek yok diyecek. Genç hakemlerle götüremeyeceğiz diyorsa, kötü örnek olacak hakemler olacağına yabancı hakemler olsun." mesajını yolladı.

"BEŞİKTAŞ'A EN UYGUN HOCAYI GETİRECEĞİZ"

Teknik direktör konusunda henüz bir kararları olmadığını ifade eden idareci, "Şu anda ligi bitirelim, teknik direktör konusunu konuşacağız. Yerli, yabancı oylaması diye bir şey yok. Manavdan bir şey aldığımız da yok. Beşiktaş'a en uygun, şampiyonluğa götürebilecek, stresli ortamlarda bulunabilecek bir hoca arayışımız var. Bu kim ise, o olacak." bilgisini paylaştı.

UEFA'nın Şampiyonlar Ligi'nde yapmayı planladığı değişikliğe değinen Beşiktaş başkanı, "Avrupa'da futbol yeniden dizayn ediliyor. Artık Avrupa'da daha az takımla olma ihtimalimiz var. Hepimizin bir olup, yurt dışında lobi yaparken, yurt içinde de futbolumuzun değerini yükseltmeliyiz" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 8
  • E.A 1 yıl önce Şikayet Et
    Yabancı hakem istemiyoruz. Maçlara atanacak hakemler kulüp temsilcilerinin çekeceği kura ile belirlenmeli. Görevlendirme yolu ile yapılan belirlemeler şikeli yanlı ve tamamen adam kayırmacılığa dayalı görevlendirme yolu ile seçilen hakem bir diğer maç görev alamayacağı korkusu yaşadığından Galatasaray'ı ve diğer büyükleri kayırma arayışına giriyor.
    Cevapla
  • tr 61 1 yıl önce Şikayet Et
    siz bu hakemlerlen sampion oldunuz
    Cevapla
  • Gerçekçi 1 yıl önce Şikayet Et
    Bu kafayla yabancıyı da iki maçta bozarız yeterki getir.
    Cevapla
  • ALİ 1 yıl önce Şikayet Et
    Fikret her zaman ki gibi. Bugünde çıkmış yabancı hakem gelebilir açıklamaları yapıyor. Ya sen değil miydin Kulüpler Birliği Başkanı. Sen Bir bildiri yayınlayıp bütün kulüplere imzalatmamış mıydın şimdi çıkıp da yok kardeşim hakemler hatalı diyorsun.
    Cevapla
  • Gurbetci AK-BOZ KURT 1 yıl önce Şikayet Et
    Senol guneste bahsettigin ozellikler vardida neoldu? 3 yildir amatorce husran. Biz Sergeni istiyoruz Sergeni.
    Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle