Ümit Öztürk: Dünden beri şok içindeyim!

Konya'daki karşılaşmayla ilgili "Vicdanım rahat" açıklaması yaptığı iddia edilen Ümit Öztürk, açıklamalarda bulundu.

Ümit Öztürk: Dünden beri şok içindeyim!
Ümit Öztürk: Dünden beri şok içindeyim!
GİRİŞ 09.10.2018 12:50 GÜNCELLEME 09.10.2018 15:44
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Haftanın en kritik ve heyecanlı 90 dakikasına sahne olan Konyaspor - Beşiktaş karşılaşmasında düdük çalan hakem Ümit Öztürk, bugün bazı medya organlarında yer alan ve kendine ait olduğu iddia edilen açıklamaları yalanladı.

Konya'daki karşılaşmayla ilgili "Vicdanım rahat" açıklaması yaptığı iddia edilen Ümit Öztürk, "Bugün medyada yönettiğim Konyaspor-Beşiktaş maçına yönelik benim ağzımdan yazılan tüm ifadeler gerçek dışıdır. Kamuoyunun bunu böyle bilmesini istiyorum" dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Öztürk, karşılaşma sonrası İstanbul uçağında üç gazeteci arkadaşla sohbet ettiğini ancak yönettiği maça dair iddia edildiği gibi verdiği kararlara yönelik tek bir yorumu veya açıklaması olmadığını söyledi.

Öztürk, "Bu sabah yazılanlara bakınca pes dedim. Biz orada genel bir sohbet ettik. Meslek hayatından özel hayattan bahsettik. Biraz VAR hakkında konuştuk. Ama bugün bakıyorum benim ofsaytla ilgili, Medel'in penaltısı ve Vida'nın kırmızısıyla ilgili ağzımdan ifadeler kullanılmış. Benim bu maça yönelik o sohbette adı geçen tek kişi Pepe idi. Oyuncuların genel tavırlarından bahsederken Pepe'nin maçtan sonra gelip teşekkür ettiğini söyledim. Onca yazıdaki tek doğru Pepe'nin teşekkürüydü" açıklamasını yaptı.

2-2 biten Konya-Beşiktaş maçıyla ilgili verdiği kararların arkasında olduğu ve bu maça yönelik "Vicdanım rahat" açıklaması yaptığı iddia edilen Ümit Öztürk, "Böyle bir şey demedim, dememde. Sadece genel sohbet sırasında hakem sahada gördüğünü çalar kararın öyle olduğuna inanın onun için vicdanı rahattır Ben bunu mantık çerçevesinde genel bir düşünce olarak söyledim. Beşiktaş maçıyla ilgili böyle bir şey asla demedim. Mesela bazı oyuncuların hakemlere yardımcı olduğu yönünde yine genel hakemlik sohbeti yaparken Gökhan Gönül'ün adı geçti. Ama benim genel kullandığım ifadeleri alıp bu Konya - Beşiktaş maçına yönelik yapmışlar ayıp etmişler. Kaldıki sohbet bittiğinde arkadaşlar hocam merak etme bir şey yazmayız dediler. Bende içimden "yazılacak ne dedim ki yazmayız' diyorlar dedim. O şekilde ayrıldık. Dünden beri şok içindeyim" dedi. (Sporx)

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Atiker Konyaspor
YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Osmanlı Kartalı 1 yıl önce Şikayet Et
  VAR'dan izleyip o penaltıyı verebiliyor, o kadar oyuncuya itirazdan "cart" diye kartı çekebiliyor ve eğer halen "vicdanım rahat" diyebiliyorsan, sadece hakemliğini değil, insanlığını da sorgula...
  Cevapla
 • Sami 1 yıl önce Şikayet Et
  TFF ve MHK hakemlere el atmalıdır. Bu böyle devam edemez. Hakemliği sadece, spor alanında üniversite eğitimi almış olanlar yapmalı.
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu hakemlerle bu iş yürümez. Spor alanında, yüksek öğrenim görmüş gençlere görev verilmelidir.
  Cevapla
 • Cimbom,lu 1 yıl önce Şikayet Et
  Yolun açık olsun hakem kardeş.Quarisma,yı ikinci sarıdan atmadığın için teşekkürler.Babel,de ucuz kurtuldu Bjk seni unutmaz.!
  Cevapla
 • Sosa 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz hakemden ayrıcalık beklersiniz biz adalet işte bu yüzden bü sözleri söylüyorsun hakem bizi sizin istediğiniz gibi doğradı daha ne istiyorsunuz
  Cevapla
 • bjk 1 yıl önce Şikayet Et
  git kumda oyna. muslera derim sana
  Cevapla
 • ozer 1 yıl önce Şikayet Et
  muslera yı atmayan kimdi? sen de onu unutmamışsındır.
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Quarisma ve Babel topa müdahale etti. Kartlık bir durum yoktu.
  Cevapla
 • Öncel YAPRAK 1 yıl önce Şikayet Et
  Lafa bak. Dedim ki demedim ki. Bunlar işmi. Sen yaptığın hatayı neden söylemiyorsun. Neden koskoca bir takımın emeklerini alt üst ettiğinden bahsetmiyorsun. Bizlere onları söyle.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle