Dev şirket sponsorluktan vazgeçti!

Dev sponsorluk anlaşmaları yapan Türk Hava Yolları, Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden tek takım Beşiktaş'a bu sezon da sponsorluk yapmaktan vazgeçti.

Dev şirket sponsorluktan vazgeçti!
Dev şirket sponsorluktan vazgeçti!
GİRİŞ 09.11.2017 09:57 GÜNCELLEME 09.11.2017 10:03
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Basketbolun dev organizasyonu Euroleague’in ana sponsoru olan THY’nin bu kararına gerekçe olarak, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın Euroleague ile ilgili yaptığı eleştiriler gösteriliyor.

Bu sezon Avrupa’da Türkiye’nin gururu olan Beşiktaş’a ulaşım şirketi aranıyor. Geçtiğimiz sezon THY ile anlaşan ve Avrupa maçlarına AnadoluJet’in tasarladığı uçakla giden Beşiktaş’ın THY ile sözleşmesi sezon başında yenilenmedi.

Bunun nedeni olarak Başkan Fikret Orman’ın Euroleague organizasyonu ile ilgili açıklamaları gösteriliyor. THY’nin ana sponsorluğunda düzenlenen Euroleague için Orman, “Hırsızlık organizasyonu” demişti. Bu açıklama üzerine Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden Konya, Başakşehir ve Galatasaray’a sponsor olan Türk Hava Yolları bir tek Beşiktaş ile anlaşma tazelemedi.

2020’YE KADAR SPONSOR

THY konuyla ilgili açıklama yapmazken, Beşiktaş tarafı sadece sponsorluk anlaşmasının yenilenmediğini belirtti. Ancak THY yönetiminin Orman’ın Euroleague ile ilgili açıklamalarından rahatsız olduğu öğrenildi. 2020’ye kadar Euroleague’in ana sponsoru olan THY geçtiğimiz yıl Final Four  maçlarının İstanbul’da oynanmasında etkili oldu. Turnuvayla ilgili Orman’ın açıklamaları THY yönetimini rahatsız ettiği için şirketin bu sezon Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden takımlar arasında bir tek Beşiktaş’a sponsorluk yapmadığı belirtiliyor.

QATAR VE EMİRATES

Havacılık alanında yatırımlar yapan Gözen Grubu’na ait Freebird Airlines ile henüz bir sponsorluk anlaşması imzalamadığı öğrenilen Beşiktaş’ın, rotayı diğer havayolu şirketlerine çevirdiği öğrenildi. Bu alanda da futbola yatırımları ile bilinen Qatar Airways ve Emirates’in öne çıktığı belirtiliyor. Ancak konuyla ilgili olarak Beşiktaş ve diğer şirketlerden henüz bir açıklama yapılmadı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • TRABZONLU 2 yıl önce Şikayet Et
  Tabii git yabancı takımlara sponsor ol nasıl olsa alışıksınız
  Cevapla
 • ..... 2 yıl önce Şikayet Et
  la fiko duymasın krize girer...
  Cevapla
 • karakış 2 yıl önce Şikayet Et
  Beşiktaş halkın takımı thy yönetimi kimin halkı?
  Cevapla