Dev protesto! Çarşı saat 20:00'yi bekliyor!

Olimpiyat Stadı'nda bugün Çaykur Rize'yi konuk edecek Beşiktaş, ayrıca tarihi bir protestoya da ev sahipliği yapacak.

Dev protesto! Çarşı saat 20:00'yi bekliyor!
Dev protesto! Çarşı saat 20:00'yi bekliyor!
GİRİŞ 15.09.2014 11:01 GÜNCELLEME 15.09.2014 11:01
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

'Darbeye teşebbüs etmek' iddiasıyla aralarında Çarşı Grubu üyeleri de bulunan 35 kişi geçtiğimiz günlerde ağırlaştırılmış müebbet istemiyle 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevkedilmişti. İlk davaları 16 Aralık'ta görülecek olan Çarşı'ya günden güne dünyanın dört bir yanından destek geliyor. Önce Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf,  “Barışçıl protestoları destekliyoruz. Türkiye'nin ifade özgürlüğüne sahip çıkmasını istiyoruz ” demiş, önceki gün de hem Borussia Dortmund hem de Bayern Münih taraftarları, hazırladıkları pankartlarla "Çarşı'nın yanındayız” mesajı vermişti. 

Davadan sonra ilk kez

Savcılığın kabul ettiği söz konusu iddianameden sonra Beşiktaşlı taraftarlar ilk kez bir maça ev sahipliği yapacak. Yaşanan gelişmelerin ardından Çarşı'nın tepkisi Rizespor maçında gür bir sesle çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Beşiktaş-Rize karşılaşmasında sahadaki futbolun yanı sıra kulaklar da Çarşı'da olacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 5
 • ugur karakol 5 yıl önce Şikayet Et
  çarşıyı darbeci ilan edenler ülkeyi bölmek suclayanlar dağa cıkıp asker öldürenlere bir kere su lafı söylememişlerdir.hatta onlarda darbeci diye dava bile açılmamıstır.çarsı her macta koskocaman türkiye bayraga acarak maclara gitmiştir ama o adamların elinde bir kere türk bayragı görmemişimdir
  Cevapla
 • ali haydar 5 yıl önce Şikayet Et
  yanındayız çarşı...
  Cevapla
 • yusuf şentürk 5 yıl önce Şikayet Et
  çarşı parti kursun seçimlere girsin öyle feodal yapıdan güç devşirmesinler
  Cevapla
 • kenan 5 yıl önce Şikayet Et
  vatan hainliğinin adı ne zaman ifade özgürlüğü oldu, 100 lira yevmiye ile vatanını satan çarşı şimdi duygu sömürüsü yapmaya başlamış, hadi oradan!! Atın içeri gün yüzü görmesinler daha!
  Cevapla
 • veysel kaya 5 yıl önce Şikayet Et
  İfade özğürlüğü içerisinde diyeceğim; çarşı üstüne vazife olmayan işlere karışma. Taraftarlığını bil, otur oturduğun yere...
  Cevapla