Tolga Zengin'i onurlandıran ödül!

İstanbul'un genelinde yapılan spor organizasyonunda “Yılın En İyi Futbol Yorumcusu Ödülü” Beşiktaş'ın efsanevi oyuncalarından Metin Tekin'e, “Yılın En İyi Sporcusu Ödülü” ise Beşiktaş'ın kaptanı Tolga Zengin'e verildi.

Tolga Zengin'i onurlandıran ödül!
Tolga Zengin'i onurlandıran ödül!
GİRİŞ 13.03.2014 12:37 GÜNCELLEME 13.03.2014 12:39

İstanbul genelinde yapılan spor organizasyonunun kapanış töreni 104 ayrı takımın oyuncuları ve 1500 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Törende, Yılın En İyi Futbol Yorumcusu ödülü Beşiktaş'ın efsanevi oyuncalarından olan Metin Tekin'e verildi. Yılın En İyi Sporcusu Ödülü'ne ise annesinin rahatsızlığı nedeniyle Trabzon'dan ayrılıp İstanbul'a yerleşmek zorunda kaldığı süreçte Beşiktaş'a transfer olan ve takım kaptanlığına getirilen Tolga Zengin layık görüldü.

"BAŞKANIMIZ HASAN AKGÜN, PROJELERİNİZE DESTEKÇİ OLACAK"

"Yılın En İyi Voleybol Takımı" ödülünü Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı Menajeri Başak Koç'a veren Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Ali Üner, "Sayın Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün, sporda yeni projeler üreten her eğitim kurumuna gerekli desteği vermemiz yönünde bize talimat vermişti. Bu minvalde spora destek olan her kurumun yanında yer alacağız. Sizlere yoğun programı nedeniyle aranızda olamayan Akgün'ün selamlarını iletiyorum" dedi.

Yılın En İyi Sporcusu ödülüne layık görülen Beşiktaş'ın başarılı kalecisi Tolga Zengin, öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu:

"Bu gurur verici ödülü sizin gibi geleceği pırıl pırıl gençlerden almak çok değerli benim için. Sizlerin yaşlarında olduğum günler hayatımın en güzel günleriydi. Küçükken oynadığım futbol daha güzeldi. Size en önemli tavsiyem okullarınızı ihmal etmeyin. Öğretmenlerinizin sözünden çıkmayın. Annenizi ve babanızı iyi dinleyin, vatana millete hayırlı evlatlar olun."

EN İYİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

A Milli Bayan Basketbol Takımı'na katkılarından dolayı Beşiktaş Bayan Basketbol Takımı'nın başarılı oyuncuları Gülşah Akkaya ve Yasemin Horasan Başarı Ödülü'ne layık görüldü. Yılın En İyi Futbol Programı ödülü 90+ programı ile Nebil Evren'e, Yılın En İyi Voleybol Programı Ödülü Son Set Programı ile Burcu Hakyemez Dal'a, Yılın En İyi Spor Gazetesi Ödülü, Fanatik Gazetesi Haber Müdürü Zafer Büyükavcı'ya verildi.

KAYNAK: İHA