Michael Jordan'dan 100 milyon dolar bağış

NBA'in efsane oyuncusu Michael Jordan ile kendi logosunun bulunduğu ürünleri satan Jordan Markası, ırkçılık ve sosyal adaletsizlikle mücadele için 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışlayacak.

Michael Jordan'dan 100 milyon dolar bağış
Michael Jordan'dan 100 milyon dolar bağış
GİRİŞ 07.06.2020 00:38 GÜNCELLEME 07.06.2020 00:40
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Amerikan Basketbol Ligi'nin (NBA) efsane oyuncusu Michael Jordan ile kendi logosunun bulunduğu ürünleri satan Jordan Markası, ırkçılık ve sosyal adaletsizlikle mücadele için 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışlayacak.

Siyahi ABD vatandaşı George Floyd'un, Minneapolis kentinde polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesiyle alevlenen "Black Lives Matter" (Siyahilerin Hayatları Önemlidir) protestoları sürerken, 6 NBA şampiyonluğu bulunan eski basketbolcu Michael Jordan ve Jordan Markası, önemli bir taahhütte bulundu.

Jordan Markası'nın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, "Siyahilerin hayatları önemlidir. Bu, tartışmaya yol açmayı amaçlayan bir açıklama değil. Ülkemizin kurumlarında başarısızlığa neden olan kökleşmiş ırkçılık tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar siyah insanların yaşamlarını korumaya ve iyileştirmeye kararlıyız. Michael Jordan ile Jordan Markası'nın, ırkçılıkla mücadele, sosyal adalet ve eğitime erişim için çalışan kuruluşlara 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışta bulunacağını duyuruyoruz." ifadeleri kullanıldı.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Berat44 3 ay önce Şikayet Et
  Irkçılıkla mucadele için ne paralar harcanıyor halbuki İslamiyetle bedevadan hallediliyor ah bi anlasalar
  Cevapla
 • abdi bakar 3 ay önce Şikayet Et
  Jordon,1989-1990 yıllarında aids hastalığından dolayı basket i bırakmıştı.Sonra basket e geri döndü.Aıds e yakalanan kaç yıl yaşıyordu?demem o ki jordon ölmediyse aids in tedavisi var.Hastalıktan süründürerek öldürmek ilaç firmalarına iyi para kazandırıyor..
  Cevapla
 • Adil 3 ay önce Şikayet Et
  Johnson AIDS oldu, Jordan zirvede olduğu için yeni sporlarda şansını denemek istedi. Ayrıca ALLAH ' in izniyle HIV için 10 yıldan fazladır, her gün aynı saatte alınmak zorunda olan bir ilaç geliştirdiler.
  Cevapla
 • Yusuf 3 ay önce Şikayet Et
  Magic jonhson dır aids olan . Jordan basketbolu kişisel sebeplerle iki defa bıraktı ve geri döndü.
  Cevapla