Popovich'ten Trump'a ağır sözler!

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, George Floyd için gerçekleşen protestoları tartıştı ve ABD başkanı Donald Trump'a ağır sözler kullandı.

Popovich'ten Trump'a ağır sözler!
Popovich'ten Trump'a ağır sözler!
GİRİŞ 02.06.2020 11:55 GÜNCELLEME 02.06.2020 13:16
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich, George Floyd'un polis cinayeti sonrası gerçekleşen protestoları tartıştı ve ABD başkanı Donald Trump'a ağır ithamlarda bulundu.

 

 

Trump, The Nation'dan Dave Zirin'e şunları söyledi:

"Beni etkileyen şey, hepimizin bu polis şiddetini ve ırkçılığını görmesi ve daha önce görmemize rağmen hiçbir şeyin değişmemesi. Bu yüzden bu protestolar çok patlayıcı oldu. Ancak liderlik ve sorunun ne olduğunu anlamadan, asla bir değişiklik olmayacak. Ve beyaz Amerikalılar bu problemi uzun süredir hesaba katmaktan kaçındılar, çünkü bundan kaçınmak bizim için bir ayrıcalıktı. Bu da değişmeli. "

 

 

"TRUMP'IN BEYNİ OLSAYDI..."

Popovich, Beyaz Saray'daki Trump ile bir liderlik boşluğu görüyor:

"Bu inanılmaz. Trump'ın beyni olsaydı, yüzde 99 toplumsal değerleri küçümseyen bir şekilde olsa bile, çıkıp insanları birleştirmek için bir şeyler söylerdi. Ama insanları bir araya getirmeyi umursamıyor. Şimdi bile. İşte böyle dengesiz biri. Her şey kendisiyle ilgili. Tek önemli şey, ona kişisel olarak ne fayda sağladığı. Asla genel olarak önemli olanla ilgili değil. Ve şimdiye kadar da böyleydi. "

"BİR BAŞKAN YERİNE, BİR APTAL VAR.."

Popovich, farklı bir liderlik şekli hayal ediyor:

"Ne yapılması gerektiği çok açık. Bir başkanın çıkıp basitçe 'Siyahların Hayatı Önemlidir' demesi gerekiyor. Sadece bu üç kelimeyi söyleyecek. Ama söylemez ve söylemeyecek de. Söylemez, çünkü kendisinin deliliğini onaylayan küçük takipçiler grubunun gönlünü almak onun için daha önemli. Ama bu Trump'tan da daha fazlası. Sistemin değişmesi gerekiyor. Yardım etmek için elimden geleni yapacağım, çünkü liderler böyle yapar. Ama o bizi olumlu bir yola sokmak için hiçbir şey yapamaz, çünkü bir lider değil.

"Lindsay Graham ve Ted Cruz'un söyleyecek cesaretleri olduğunda söyledikleri gibi: O uygun değil. Ancak bunun yerine bu kan dökme karşısında ortadan kaybolup itaatkar olmayı seçtiler. Sonunda elimize geçen şey bir başkan yerine bir aptalken, ülkeyi gerçekten yöneten kişi Senatör Mitch McConnell da, gelecek nesiller için ABD'yi yok ediyor. McConnell yargı sistemimizi yok etti ve bozdu. Sağlık bakımını yok etmeye çalıştı. Çevreyi mahvetti. O asıl efendi ve Trump da yardakçısı. Ve komik olan da Trump'ın bunu bilmiyor olması. Trump her zaman bir grubun bir parçası olmak istiyordu, ancak McConnell bir grubun parçası ve Trump da aptalı oynuyor."

KAYNAK: SPORX

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • medet 3 ay önce Şikayet Et
  amerikada başkanın hiç yetkisi yokmuş valiler yetkili tramp yanlız orduya emir verebiliyor amerikada başkanlık sistemi farklı bu polis vakaları eyalet valilerinin suçu bazı eyaletlerde polise çok yetki veriyorlar her eyaletin ayrı yasası ve kanunları var
  Cevapla
 • kurmen 3 ay önce Şikayet Et
  abd polisi şüpheli beyaz ise gözaltına alır, şüpheli siyahi ise vurur...
  Cevapla
 • Behlül 3 ay önce Şikayet Et
  Kadir mısıroğlunun dediğine geldik Amerika batacak 2020 de
  Cevapla
 • Almancı 3 ay önce Şikayet Et
  “Krallar güçlü değildir, sadece dikkatleri gerçek güçten saptırır!” Yani Para, Para sahibi.
  Cevapla
 • poyrazi 3 ay önce Şikayet Et
  trump inşaallah zalim amerikanın sonu olacaktır zulümle kimse abad olmadı tarih zalimlerin sonu nu yazan binlerce örnekle doludur bir gecede KUDÜS ü israilin başkenti ilanedersen başkentin yerle yeksan olur yıllarca terör örgütleri ni finanse edip müslüman kanı dökmeye devam edersen müslüman ülkeleri çaresizliklerinden dolayı bölüp parçalamak planlarını devam ettirirsen birgün ülken parçalanmayla yüz yüze kalır atalarının abd de başta yerliler olmak üzere abd nin siyahlarını ve abd nin gerçek sahiplerini zülme maruz bırakırsan buna da halkın sessiz kalırsa elbet bir gün felaket gelir ülkeni bulur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle