Fenerbahçe'ye 5 maç seyircisiz oynama cezası!

Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes maçında yaşanan olaylardan ötürü, 5 maç seyircisiz oynama cezası aldı.

Fenerbahçe'ye 5 maç seyircisiz oynama cezası!
Fenerbahçe'ye 5 maç seyircisiz oynama cezası!
GİRİŞ 03.10.2019 10:21 GÜNCELLEME 03.10.2019 11:12
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes maçında yaşanan olaylardan ötürü, 5 maç seyircisiz oynama cezası aldı.

Fenerbahçe'nin seyircisiz olacağı maçlar;

Fenerbahçe Beko - Gaziantep Basketbol
Türk Telekom - Fenerbahçe Beko
TOFAŞ - Fenerbahçe Beko
Pınar Karşıyaka - Fenerbahçe Beko
Anadolu Efes - Fenerbahçe Beko 

Konu ile ilgili sarı-lacivertlilerin resmi sitesinden şu açıklama yapıldı:

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun, Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes 2018-2019 Playoff final serisinde almış olduğu kararlar neticesinde, takımımızın aşağıda belirtilen maçları seyircisiz oynamasına karar verilmiştir. Sezonun ilk haftasında oynanan İTÜ Basketbol müsabakasıyla başlayan bu uygulama, aşağıda belirtilen karşılaşmalar için de devam edecektir:

 

 

2. hafta – 6 Ekim Pazar 20.00: Fenerbahçe Beko – Gaziantep Basketbol (yalnızca misafir takım tribünü için satış yapılacak ve yalnızca misafir takım taraftarlarına bu bölümde maçı takip etme izni verilecektir)
 
3. hafta – 12 Ekim Cumartesi 20.00: Türk Telekom – Fenerbahçe Beko (taraftarlarımız için deplasman bileti satışı yapılmayacaktır)
 
8. hafta – 17 Kasım Pazar 15.15: Tofaş – Fenerbahçe Beko (taraftarlarımız için deplasman bileti satışı yapılmayacaktır)
 
10. hafta – 1 Aralık Pazar 17.30: Pınar Karşıyaka – Fenerbahçe Beko (taraftarlarımız için deplasman bileti satışı yapılmayacaktır)
 
12. hafta – 14 Aralık Cumartesi 17.30: Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko (taraftarlarımız için deplasman bileti satışı yapılmayacaktır)
 
Önemli notlar:
 
- Fenerbahçe Beko – Gaziantep Basketbol mücadelesinde yalnızca deplasman tribünü (419-420-421 bloklar) için bilet satışı yapılacaktır. Misafir takım seyircileri için ayrılan bu bölgeye her taraftar misafir takım formaları ile girebilecek, farklı takım forması giymiş taraftarlar görülmesi durumunda dışarı çıkartılacaktır.
 
- Fenerbahçe Beko'nun yukarıda belirtilen deplasman maçlarında, ev sahibi seyirciler için ayrılan bölgeye her taraftar ev sahibi takım formaları ile girebilecek, farklı takım forması giymiş taraftarlar görülmesi durumunda dışarı çıkartılacaktır.
 
-Takımımızın seyircisiz oynaması gereken deplasman müsabakaları hesaplanırken, misafir takım seyircisinin alınmadığı Galatasaray Doğa Sigorta – Fenerbahçe Beko mücadelesi dikkate alınmamaktadır.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • mehmet 10 ay önce Şikayet Et
  azbile
  Cevapla
 • Emre 10 ay önce Şikayet Et
  Kaç maç olmalıydı sence Basketbol uleması?
  Cevapla
 • ali 10 ay önce Şikayet Et
  Hemen itiraz ederler, ardından Türkiye Basketbol Fenerasyonu cezayı iptal eder, özür diler ve üstüne tazminat öderler. Konu böylece tatlıya bağlanır.
  Cevapla
 • ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  fener mi? 1e dusururler.
  Cevapla
 • Kemal 10 ay önce Şikayet Et
  Federasyon feneri kolluyor diyen dangalaklara duyrulur
  Cevapla
 • Can 10 ay önce Şikayet Et
  Böyle FEDARASYON OLMAZ BASKETBOL SEGIRCIYLE GÜZEL AVRUPADA YOK BÖYLE Yaziklar olsun Ceza vereceksen Kim yapdiysa ona Türübüne girmeme cezasi yapan kisiye ver
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle