Türkoğlu'ndan firari hain Kanter'e sert cevap!

Türkiye tarafından öldürülmekten korktuğu için Londra’daki maça katılmayacağını açıklayan FETÖ'cü firari hain Enes Kanter'e TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'ndan cevap geldi.

GİRİŞ 07.01.2019 18:40 GÜNCELLEME 07.01.2019 19:26
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, hayati tehlikesinin olduğu gerekçesiyle İngiltere'ye gitmediği yönünde açıklama yapan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi NBA oyuncusu Enes Kanter'e sert tepki gösterdi.

'ESEFLE KARŞILADIM'

 

 

Hidayet Türkoğlu, kendisine ait Twitter hesabından Türkçe, İngilizce ve Almanca yaptığı açıklamada, Enes Kanter'in bu yöndeki açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "FETÖ elebaşına bağlılık yemini eden Enes Kanter'in Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alan hezeyanlarını, 'Türkiye tarafından öldürülmekten korktuğu için Londra'daki maça katılmayacağı' şeklindeki asılsız ifadelerini esefle karşıladım. Biz biliyoruz ki kendisi vize problemi sebebi ile birçok ülkeye 2017'den beri seyahat edememektedir." ifadelerine yer verdi.

'İNGİLTERE'YE GİRİŞ YAPAMIYOR...'

Enes Kanter'in iddia ettiği üzere can güvenliği kaygılarından dolayı değil, pasaport ve vize sorunlarından ötürü İngiltere'ye giriş yapamadığına dikkati çeken Türkoğlu, şu görüşleri paylaştı:

 

 

"Bu uzun zamandır bilinen bir gerçekken, söz konusu şahıs akıl yoksunu gerekçeler ve siyasi söylemlerle gündeme gelmeye çabalamaktadır. Bu tip söylemler Kanter'in bir süredir Türkiye'ye yönelik yürüttüğü siyasi karalama kampanyasının ve spor hayatında gösterdiği çelişkileri kapatarak kendine önem atfettirme çabalarının da ayrı bir örneğidir. Kanter, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni haksız ifadelerle suçlamakla kalmamış, İngiliz güvenlik kuvvetlerine de zaafiyet addetmiştir ve Türk-İngiliz ilişkilerini zedeleme girişiminde bulunmuştur. Bu şahsın söylemlerinin akıl dışı olduğu ve olayları çarpıttığı açıktır."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 48
 • Hasan doğru 1 yıl önce Şikayet Et
  Vatanına hainlik eden, ne bu dünyada nede ebedi alemde huzur bulamaz, felah bulamaz. Günahların en büyüklerindendir. Sen o şeytana tâbi olmaya devam et bakalım.
  Cevapla
 • birkıssadanbinhisse 1 yıl önce Şikayet Et
  Hido güzel adamsın MaşâAllah eline yuregine sağlık
  Cevapla
 • gölge 1 yıl önce Şikayet Et
  Geri zekalının bilmediği bir şey var. Türk istihbaratı onu öldürmek istese, evinde yatağında da öldürür. Ama niyeti başka, Türkiyenin imajını lekelemek.
  Cevapla
 • seldur 1 yıl önce Şikayet Et
  Vatan hainleri korksun çünkü onlara ne bu dünya da ne de ahirette rahat olmayacak.Zelil bir şekilde yaşayacak ve ölecekler.
  Cevapla
 • yalnız kurt 1 yıl önce Şikayet Et
  vatan haine enes sen firavun babana git zaten seni bu vatana koymayız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle