TBF yabancı oyuncu sayısını düşürdü!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde yer alacak yabancı oyuncu sayısını 6'dan 5'e indirdi.

TBF yabancı oyuncu sayısını düşürdü!
TBF yabancı oyuncu sayısını düşürdü!
GİRİŞ 22.06.2018 16:38 GÜNCELLEME 22.06.2018 16:44
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde yer alacak yabancı oyuncu sayısıyla ilgili değişiklik yaptı. Mevcut dönemde uygulanan altı yabancı oyuncu sayısının, 2018-2019 sezonu ile birlikte beşe indirilmesine karar verdi.
TBF'den yapılan açıklama şu şekilde;

"Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde (BSL) yer alacak yabancı oyuncu sayısıyla ilgili değişiklik yaptı.

Mevcut dönemde uygulanan altı yabancı oyuncu sayısının, 2018-2019 sezonu ile birlikte beşe indirilmesine karar verdi.

“Her zaman bizleri gururlandıran Ay-yıldızlı Milli Takımımızın gücüne güç katmak, hepimizin sorumluluğudur.”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde uygulanan yabancı oyuncu sayısının altıdan beşe indirme kararının, Türk oyuncuların daha fazla süre almalarını istedikleri için gerçekleştiğini söyledi.

Türkoğlu, "Türk sporcularımızın takımlarında daha çok oynama fırsatı bulmaları çok önemli. Basketbolumuzun gelişmesi için her türlü kararlı adımı attık ve atmaya da devam edeceğiz. Bizleri her zaman gururlandıran, Ay-yıldızlı Milli Takımımızın gücüne güç katmak hepimizin sorumluluğudur.” dedi.

Federasyon olarak kulüplerle karar sürecinde sürekli değerlendirmelerde bulunduklarını da belirten Türkoğlu, “Amacımız, Basketbol ailesinin tüm değerli paydaşlarını hak ettiğimiz büyük başarılar için doğru ve milli bir hedef etrafında kenetlemekti. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Federasyon olarak, Milli Takımımız ve kulüplerimizin başarılarını her alanda sürdürebilmeleri için desteğimiz artarak sürecek. Oyuncularımızın bu çok kıymetli fırsatı değerlendireceklerine yürekten inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yabancı oyuncusu sayısı ile ilgili karar gelecek sezondan itibaren geçerli olacak ve iki yıl boyunca Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde (BSL) beş  yabancı oyuncu kuralı devam edecek."

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Yerli ve milli 2 yıl önce Şikayet Et
  Yabancı serbestliği ülke sporuna ihanettir. Altyapının gelismesini engelliyor. Klupler yerli sporcu yetistirmek yerine yabanci ithal ediyor. Devlet buna engel olmazsa bizim genclerimiz yabancilari seyredecek duruma gelecek.
  Cevapla
 • Kara 2 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemizden bu basket futbol gereksiz sporlar kalsın ligler ülke kalkinir
  Cevapla
 • Levrok 2 yıl önce Şikayet Et
  dogru karar ! Euroleague de oynayan takimlar icin fark etmez zaten, onlar 2 tane lig oynuyor ve oyuncu icin sorun degil. Euroleague de oynamayan takimlarin yabancilari tribünde beklermi sürekli bilmiyorum.
  Cevapla
 • Iman 2 yıl önce Şikayet Et
  Yerli oyuncu yasak degil ki,calisir girerler takima.Calisir yabanci ulkelere de transfer olurlar.Mecbur koyulan bir yerli zaten kendini fazla gelistirmez.Nasil olsa mecbur oyuncuyum der
  Cevapla
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Neden Acaba?!?!?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle