FETÖ'cü Enes'e bir darbe daha! Babası...

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü Enes Kanter’in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Hazırlanan iddianamede Mehmet Kanter’in ‘FETÖ üyesi olmak’ suçlamasıyla 15 yıla kadar hapsi istendi.

FETÖ'cü Enes'e bir darbe daha! Babası...
FETÖ'cü Enes'e bir darbe daha! Babası...
GİRİŞ 18.06.2018 11:00 GÜNCELLEME 18.06.2018 11:30
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

NBA’de oynayan Enes Kanter, FETÖ’yü destekleyen açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Babası Prof. Dr. Mehmet Kanter de oğlu Enes Kanter’i bu tutumu sebebiyle evlatlıktan reddettiğini açıklamıştı. Tekirdağ’da yürütülen bir soruşturma kapsamında Mehmet Kanter’in de FETÖ irtibatı tespit edilince, Kanter gözaltına alındı.

127 AYRI İRTİBAT, 11 İFADE 

 

 

Hakkındaki soruşturma neticesinde iddianame hazırlandı ve dava açıldı. İddianamede Kanter’in FETÖ üyeliğine delil olarak belirtilen unsurlar da yer aldı. Buna göre Kanter’in FETÖ üyesi olduğu belirlenen 127 kişiyle telefon irtibatı tespit edildi. İddianamede bunlardan 54 tanesinin de Bylock kullanıcısı olduğu belirtildi.

İddianamede ayrıca Kanter’in FETÖ irtibatlarına dair 11 ayrı kişinin ifadesi de yer aldı. İfadelerde Kanter’in FETÖ’nün sohbet gruplarına dahil olduğu, çalıştığı üniversitenin Etik Kurulu’nda görev aldığı ve bu kurulun da FETÖ mensubu akademisyenlerin önünün açılmasında etkin olduğu suçlamaları yer alıyor. (Milliyet)

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • ALİ 2 yıl önce Şikayet Et
  Babasının evlatlıktan reddetme sahnesi zaten Bir cogumuza asla samimi gelmemişti..... şaşırdık mı???
  Cevapla
 • vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  idam idam idam...
  Cevapla
 • ülkem 2 yıl önce Şikayet Et
  sıkıya gelince her türlü yalanı dolanı yapıyor bu hainler.
  Cevapla
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  15 ıl az bu hainlere.
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 2 yıl önce Şikayet Et
  Vatana ihanete idam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle