'F.Bahçe'den ayrılmak istiyor alır mısın? dediler'

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, çarpıcı açıklamalarda bulundu ve Melih Mahmutoğlu'nun Fenerbahçe'den ayrılmak istediğini dile getirdi.

'F.Bahçe'den ayrılmak istiyor alır mısın? dediler'
'F.Bahçe'den ayrılmak istiyor alır mısın? dediler'
GİRİŞ 10.02.2018 12:11 GÜNCELLEME 10.02.2018 14:26
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ataman, Fenerbahçe'yi doğrudan ilgilendiren sözler kullandı.

"Obradovic'e yakıştıramadım"

 

 

"Türk basketbolunda çok değer verdiğim ağabeylerim var benim. Hepsi de bana çok iyi yaptığımı söylediler. Obradovic'in ben ilk kez elini sıkmadım bir maçtan sonra. Bugüne kadar çok maç kaybettim ben Obradovic'e. Artı, saygı da duyduğum bir karakter. Bana göre bu mesleğin içinde olan herkesin de saygı duyması gereken bir isim. Kariyeriyle ortada, kendisi şu anda Avrupa'nın 1 numaralı basketbol karakteri konumunda."

"Ama her mesleğin kendine göre yazılı olmayan etik kuralları vardır. Bunu genç bir antrenör arkadaşımız yapmış olsa fazla üzerinde durulmaz. Fakat ben eminim ki; maçın son saniyelerinde oyuncular el sıkmaya gidecekken kenardan bağırıp son topu kullanmak için oyuncularına faul yaptırması, büyük bir hırsla 100 sayı için çabalamaları... Obradovic gibi büyük bir hocaya bunu yakıştıramadım. Türkiye Ligi'nde de, ilk devre maçı olsa, "İkinci devre için bir avantaj" derim. Anlarım. Ama zaten ikinci devre maçı. 9-10 sayı olsa ilk maçın farkı için çabalasalar o ayrı ama zaten fark 24 sayı..."

"Obradovic'e duyarsız kalındı"

Bunları tasvip etmek mümkün değil. Burada, Obradovic'in yaptığı harekete bir şey söylemek bana düşmez ama yorumum şu olabilir; Ben kimsenin görmediği bir olayda linç edildim, üstelik 75 bin TL'lik para cezasına çarptırıldım. (Göktürk Ural'a tokat olayı)...

Burada TV'de, kamuoyu önünde gerçekleşen bir olayda, TBF, spor kamuoyu duyarsız kaldı. O zaman hep Ergin Ataman mı bir şey yaptığında bu Türkiye'de sorun oluyor? Yani sonuçta ben bu ülkenin yetiştirdiği bir hocayım. Ben hep buradayım. Tabii ki bizim misafirlere kapımız açık, büyük saygı duyuyoruz. Ama misafirperverliğin de bir sınırı var. Onun için beklerdim ki TBF de bu konuda bir şey yapsın, bir şey söylesin. O dönem neredeyse benim basketbol hocalığıma son verecek konuşmalar yapıldı.

'Menajerleri beni aradı'

Basketbol A Milli Takım antrenörlüğünden uzaklaştırılmama kadar konuşulmuş bir konu ve sonunda 75 bin TL ceza verildi. Sonuçta bu harekete maruz kalan çocuk da A Milli Takım kaptanı. Bu çocuğun menajerlerinin olaydan hemen 1 gün sonra beni arayıp, "Çocuk Fenerbahçe'den ayrılmak istiyor. Efes'e alır mısın?" dedikleri, benim de, "Hayır. Kesinlikle. Böyle bir olaydan ötürü bir oyuncuyu almam. Ancak serbest kalırsa, serbest kaldığı gün normal bir oyuncu olarak düşünebilirim" dediğim ortada. Ben her şeyde açık ve netim. Burada demek bir olay var ki, bir olay var. Ama bu olay kapatılıyor. Ve diyorum ki aynı şeyi ben yapmış olsam ne olurdu? Ben buna üzülüyorum. Söz konusu durum Obradovic'in, Avrupa'nın 1 numarası olduğu gerçeğini değiştirmez. Ama kuralların, yönetmeliklerin, herkes için eşit olması gerektiğini düşünüyorum.

KAYNAK: HÜRRİYET

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Melih Mahmutoğlu
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • BeYzAdE 2 yıl önce Şikayet Et
  Kaptan açıklama yaptı.. Kapak niyetinde..
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  obra nın tarzı bu beğenmeyen gidip küçük takımlarda oynar. eskiden sanayide ustalar böyle yetiştirirdi çıraklarını.
  Cevapla
 • Kenan 2 yıl önce Şikayet Et
  Ataman aklı sıra ortalığı karıştıracak hocayla kaptanımızın arasındaki olaydan sana ne 100 sayı aklını başında almış sen bize rakip olamazsın
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Ergin Ataman aradaki farkı ancak böyle demeçlerle kapatabilir.
  Cevapla
 • mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  ataman hocam senin bu soyledigine sadace sen inanirsin bu kadar seviyeni assagiya dusurme
  Cevapla
 • Kadirr 2 yıl önce Şikayet Et
  Bir de Kadir İnanır. :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle