Ataman istifa edecek mi? Kararını açıkladı

Avrupa Şampiyonası için İstanbul'daki hazırlıklarını tamamlayan A Milli Basketbol Takımı'nda başantrenör Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman istifa edecek mi? Kararını açıkladı
Ataman istifa edecek mi? Kararını açıkladı
GİRİŞ 02.09.2015 16:55 GÜNCELLEME 02.09.2015 16:55
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten Ataman, "Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. 14 tane hazırlık maçı yaptık, bütün maçlarda istediklerimizi şampiyonada oynayacağımız sistemi, rolleri benimsettik. Şu anda hazır durumdayız, turnuvaya büyük bir hevesle gidiyoruz. Dünkü antrenmanda Doğuş’un ciddi bir şekilde sakatlanıp turnuvaya gelemeyecek olması bizi ciddi anlamda üzdü. Ama yapacak bir şey yok. Bunlar da sporun içinde olan şeyler. Doğuş’un yerine genç oyuncumuz Kartal’ı monte edeceğiz. Zaman zaman Sinan Güler’e oyun kurucu pozisyonunda biraz daha dakika vermeye çalışacağız. Bu şekilde hedefimize varmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

"İSTİFA EDECEĞİM YÖNÜNDEKİ HABERLER ASILSIZ"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'la yaşadıkları polemik ile ilgili soruya Ataman, "Biz şu anda Avrupa Şampiyonası'na gidiyoruz ve Türk halkının beklediği herkesin hayalinde olan, bugüne kadar Türk Basketbol Erkek Milli Takımı'nın hiç katılmadığı bir olimpiyat hedefi var. Onun için bu konuda bir yorum yapmak istemiyorum, sadece bir yanlış anlaşılma olmasın. Son zamanlarda basından takip ediyorum, benim bu turnuvadan sonra istifa edeceğim yönünde söylentiler, spekülasyonlar var. Tamamen asılsız. Bugün nasıl görevimin başındaysam turnuvanın sonunda da görevimin başındayım. Türkiye Basketbol Federasyonu ile 2014’ün Nisan ayında 3 yıllık bir proje üzerine anlaşma yaptık ve ben sözümün sonuna kadar arkasındayım. 2017’nin Nisan ayına kadar, sözleşme sürem bitinceye kadar Türk Milli Takımı'nın başındayım. Ama tabii ki benimle ilgili tasarruf etme yetkisi sadece TBF Yönetim Kurulu ve kulübüm Galatasaray Yönetim Kurulu’nda. Benim bu konuda hiçbir şeyim yok. Türk Milli Takımı'nı da çalıştırmaktan zevk ve onur duyuyorum. Herkesin de bize desteğini bekliyorum. Zaman içinde kırgınlıklar olabilir ama ben tüm kulüplerin Türkiye’de spora emek veren, spor için çaba sarf eden tüm yöneticilerin, sporcuların, kulüp başkanlarının da ay-yıldızlı formayı destekleyeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 2
  • Fütürist 5 yıl önce Şikayet Et
    Adam gibi adam Ergin Ataman. Despotlara boyun eğmedği için kutluyorum.
    Cevapla
  • rEALİST 5 yıl önce Şikayet Et
    Senden ancak amigo olur. Uzun vadeli hedeflerin arasında Milli Takımı çökertmek de var mıydı?
    Cevapla