Gaziosmanpaşa'da şampiyonlar ödül aldı

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin başlattığı 3X3 basketbol Turnuvası’nda başarı gösteren sporcular, düzenlenen törenle ödüllerini teslim aldı.

Gaziosmanpaşa'da şampiyonlar ödül aldı
Gaziosmanpaşa'da şampiyonlar ödül aldı
GİRİŞ 01.05.2015 11:19 GÜNCELLEME 01.05.2015 14:42

Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı iş birliği ile hayata geçirilen 3X3 Basketbol Turnuvasında başarılı olan sporcular düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Gaziosmanpaşa Belediye Binası önünde gerçekleşen ödül törenine Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Takım ruhuyla sağlıklı gelişim ve sosyal etkileşimin amaçlandığı turnuvaya 64 takım ve 750 lise öğrencisi katıldı. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Başkan Hasan Tahsin Usta’dan teslim aldı.

750 ÖĞRENCİ DERECE İÇİN TER DÖKTÜ!

Gaziosmanpaşa’da gençlerin spor yapması adına bir çok proje gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Tahsin Usta, “Bugün burada 3 gün önce organize etmiş olduğumuz basketbol müsabakası ile ilçede bulunan 750 öğrenciyi müsabakaya tabii tuttuk. Maksadımız turnuva düzenlemek, galip gelecek takımlara ödül vermek değil. Kuşkusuz, onları ödüllendirmek, onların bu başarısını takdir etmek önemli ama bir anlamda sporcuları bu alanda teşvik etmek, spor yapmayanlarında spora olan ilgi ve alakasını arttırmak ve ailelerinin onlara bu anlamda destek vermelerine neden olacak teşvikler yapmak istiyoruz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ SADECE İSTANBUL'U DEĞİL TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDİYORLAR”

Bölgede spor alanlarının yeterli olmadığını ifade eden Başkan Usta, “Okullarımızın da spor alanları yeterli değil ama mevcut imkanları birlikte güç birliği oluşturarak, mevcut imkanlarımızı bir araya toplayarak güçlendirdiğimiz takdirde bir çok spor dalında olduğu gibi, basketbolda da voleybolda da ilçemizde güzel müsabakalar ortaya çıktığını görüyoruz. Özellikle son zamanlarda ilçemizdeki okulların başta futbolda, voleybolda, basketbolda sadece ilçemizi değil, İstanbul’u değil Türkiye’yi temsil edip birincilik ikincilik almış olmaları bizi bu anlamda çok daha fazla heyecanlandırıyor Bu gençlerimize katkı sunmak onların başarısında katkıda bulunmak bizi bu anlamda çok motive ediyor” şeklinde konuştu.

Gençlerin spor yapmak istedikleri takdirde belediye olarak her türlü imkanı sunacaklarını sözlerine ekleyen Usta, “Ben buradan şunu söylemek istiyorum. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan kurtulmalarını istiyorsak, daha genç daha dinamik bir yapıya kavuşmasını istiyorsak, hatta daha da ileri giderek çocuklarımızın okulda başarılı olmasını istiyorsak onlara mutlaka spor alanında destek olalım. Herhangi bir spor dalında iyileşmelerinde onlara yardımcı olalım diyorum” ifadelerini kullandı.

Radyo Programcısı Mikrofon Delisi bu etkinliğin ulvi bir amaca hizmet ettiğini belirterek, "Başta Türkiye Basketbol Federasyonunu ve katılım sağlayan ilçeleri kutluyorum. Gençlerimizi Madde bağımlığından kurtarmanın ve korumanın en iyi yolu onları spora teşvik etmektir. Bu konuda bizler basın mensupları olarak gerekli hassasiyeti göstererek elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bunun için Gaziosmanpaşa ilçemizde düzenlenen 3x3 basketbol turnuvasında  Değerli Başkanlarımız Hasan Tahsin Usta ve ilçe mülki amirler ile basın mensupları olarak gösteri maçı yaptık. Bu konuda bizlerin yanında olan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığına İl temsilcisi ve Bahçelievler Belediye başkan yardımcısı Yakup Dalkılıç a Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’ya ve bu organizasyonda emeği geçen herkese cani gönülden teşekkür ediyorum."

BASIN MENSUPLARI ŞÖHRETLERE KARŞI!

Etkinliğin son maçında Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'nın aralarında bulunduğu Şöhretler karması basın mensuplarıyla karşı karşıya geldi. Her zaman kameranın arkasında kalan basın emekçileri bu sefer kamera karşısına geçerek basketbol yeteneklerini sergilediler. Bu maçta ter döken basın mensupları arasında Haber 7'den Emre Özcan, Tek Rumeli TV'den Ömer Karakaş ve Mikrofon Delisi olarak tanıdığımız Şenol Korkmaz vardı. Şöhretler Karması ile Basın Mensupları arasındaki bu karşılaşma 2-2 beraberlikle sonuçlanarak dostluk kazanmış oldu.

 

 

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ