Işıl Alben: Kazanma alışkanlığımız var

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın deneyimli oyuncusu Işıl Alben Fransa maçı öncesi konuştu.

Işıl Alben: Kazanma alışkanlığımız var
Işıl Alben: Kazanma alışkanlığımız var
GİRİŞ 10.09.2014 11:21 GÜNCELLEME 10.09.2014 11:21

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın  deneyimli oyuncusu Işıl Alben, Türkiye'de 27 Eylül-5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'na ilişkin, "Kazanma  alışkanlığı olan bir takımız. Dünya Şampiyonası'na en hazır şekilde başlamak  istiyoruz" dedi.
 
A Milli basketbolcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eleme  maçlarının oynanacağı Ankara'da ve finallerin yapılacağı İstanbul'da kendilerini  çok güzel bir atmosferin beklediğini belirterek, "Türk halkının bizi  destekleyeceğinden eminim" diye konuştu.
 
Şampiyona hazırlıklarının iyi gittiğini anlatan Alben, "Hazırlık  maçlarında güzel galibiyetler aldık. Zaten kazanma alışkanlığı olan bir takımız.  Bunu devam ettirmek önemliydi. Turnuvalarda gördüğümüz eksiklikleri kapatıp,  Dünya Şampiyonası'na en hazır şekilde başlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Işıl Alben, sürekli kazanmayı isteyen oyunculardan kurulu bir takım  olduklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kazanmayı çok isteyen ve kaybetmeye tahammülü olmayan bir takımız.  Sahaya çıkınca herkesin tek düşüncesi kazanmak oluyor. Hazırlık veya resmi maç  olması bizi çok fazla ilgilendirmiyor. Maçta ve idmanda herkes tüm gücünü ortaya  koyuyor."
 
"İlk aşamada grup maçlarına konsantreyiz" 
 
Kanada, Fransa ve Mozambik ile B Grubu'nda yer aldıklarını hatırlatan  deneyimli oyun kurucu, maçlara tek tek konsantre olmaları gerektiğini söyledi. Işıl, hedeflerinin grup lideri olarak bir üst tura çıkmak olduğunu  anlatarak, "İlk aşamada tamamen grup maçlarına konsantreyiz. Grubun ilk maçında  çok iyi bir takım olan Fransa'ya karşı oynayacağız. O mücadeleyi mutlaka  kazanmamız gerekiyor. O maçtan galibiyet alıp, sonraki karşılaşmalarda da iyi  oynayıp, kazasız bir şekilde üst tura çıkmak istiyoruz" diye konuştu.
 
Türkiye'de, seyircilerinin önünde oynayacak olmanın kendilerini  heyecanlandırdığını belirten Işıl Alben, sözlerini şöyle tamamladı: "Türk kadın basketbolu son senelerde Avrupa'da büyük bir atılım yaptı.  Evimizde oynayacağımız şampiyonada da bu atılımı göstereceğimizi düşünüyorum. İyi  bir jenerasyon yakaladık. Geçmişten bugüne kadar verilmiş çok ciddi bir emek var.  Çok şanslı bir nesiliz. Bunun da farkındayız. Kendi seyircimiz önünde oynayacak  olmak bizleri heyecanlandırıyor. Bu durumu pozitif olarak kullanabiliriz. Dünya  Şampiyonası'nda da seyircimiz faydasını göreceğimize inanıyorum." 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
ışıl alben
YAZDIR