'Türkiye korkunç bir takım'

FIBA Dünya Kupası'nda kaderimizi belirleyecek maç öncesi Dominik Cumhuriyeti'nin başantrenörü ve takım kaptanı açıklamalarda bulundu.

'Türkiye korkunç bir takım'
'Türkiye korkunç bir takım'
GİRİŞ 04.09.2014 01:35 GÜNCELLEME 04.09.2014 01:56

2014 FIBA Dünya Kupası (C) grubunda Türkiye'nin son maçını oynayacağı Dominik Cumhuriyeti milli takımının başantrenörü Orlando Antigua, "Türkiye, korkunç bir takım" dedi.

Antigua, yaptığı açıklamada Türkiye'nin iyi bir takım olduğunu belirterek "Çok önemli bir koçu ve büyük oyuncuları var" değerlendirmesini yaptı.

Dünya kupası atmosferinin her şeye rağmen farklı olduğuna ve her sonucun çıkabileceğine dikkati çeken Antigua, "Burası dünya kupası. En iyi 24 takım burada. Ve herkes en iyisini vermeye çalışıyor eminim ki Türkiye maçı çok zor olacak" diye konuştu. 

 Dominik Cumhuriyeti Başantrenörü, "Dünya kupasında hedefiniz ne" sorusuna ise "Bizim sınırımız yok. Oyuncular nereye kadar çıkmak isterlerse bizi oraya götürecekler. Biz her geçen gün kendimizi daha iyileştirmeyi düşünüyoruz. Kendimize sınır koyamayız" cevabını verdi. 

Dominik Cumhuriyeti Milli Takımı'nın kaptanı Jack Martinez de "Her maçta kendimizi daha geliştiren bir takımız ve gruptan 2. çıkmak istiyoruz" dedi. 

''TÜRKİYE'DE TAKIM OYUNU ÖN PLANDA''

Türkiye'nin maçlarını sadece 1 gün önce, videodan izlediklerini belirten Martinez, şunları söyledi:

"Ama buraya gelmeden önce Türkiye'nin iyi bir takım olduğunu, bazılarından eksik olsa da NBA'da oynayan oyuncularının bulunduğunu biliyoruz. Avrupa takımlarında olduğu gibi Türkiye'de de takım oyunu ön planda. Oysa Latin Amerika takımlarında kişisel yetenekler çok daha ön plana çıkıyor. Ve bence Avrupa takımlarına karşı oynadığımız maçlarda bu yön bizim için avantaj."

"Kendimize güvenimiz çok fazla ve daha çok şey istiyoruz" diyen Martinez, "Halkımız şu ana kadar aldığımız galibiyetlerden memnun ve bizden daha çok şey bekliyor. Biz de gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL