Dev takımların Leny Yoro savaşı

Manchester United ve Real Madrid, Lille’in genç yıldızı Leny Yoro için kapışıyor. Real, 20 milyon Euro önerince United 50 milyon Euro verdi. Lille, 18 yaşındaki stoperi United’a göndermek isterken, oyuncu ise Real forması giymek istiyor.

Dev takımların Leny Yoro savaşı
Dev takımların Leny Yoro savaşı
GİRİŞ 10.07.2024 11:44 GÜNCELLEME 10.07.2024 11:44

Avrupa’nın iki köklü kulübü, bir transfer savaşında daha karşı karşıya geldi. İngiliz ekibi Manchester United ve İspanyol devi Real Madrid, Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille forması giyen Leny Yoro’yu renklerine bağlamak istiyor. İlk etapta Eflatun-Beyazlılar, 18 yaşındaki stoper için 20 milyon Euro teklif etti. Bu gelişmeler üzerine United, bonservis bedelini 50 milyon Euro’ya çıkardı. Fransız temsilcisi, bu teklifin ardından oyuncunun satışı konusunda Kırmızı Şeytanlar’a yeşil ışık yaktı. Ancak arada büyük bir pürüz var.

Arada kaldılar!

Ortadaki bonservis nedeniyle Lille, genç savunmacıyı United’a göndermek istiyor. Fransız futbolcu ise kariyerini Real Madrid’de sürdürmeye sıcak bakıyor. Hâl böyle olunca kulüpler arasındaki görüşmeler çıkmaza girdi. Yoro ve Lille cephesi bir araya gelecek, sonrasında ise oyuncunun geleceği konusunda karar verilecek.

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.