Efsane futbolcu Klose, milli yıldızın hocası oldu

Milli futbolcu Can Uzun'un formasını giydiği Nürnberg, yeni teknik direktörünü açıkladı. Alman ekibinde göreve futbolculuk yıllarında adını altın harflerle yazdıran Miroslav Klose getirildi.

Efsane futbolcu Klose, milli yıldızın hocası oldu
Efsane futbolcu Klose, milli yıldızın hocası oldu
GİRİŞ 11.06.2024 13:28 GÜNCELLEME 11.06.2024 14:36

Milli futbolcu Can Uzun'un formasını giydiği Nürnberg'in yeni teknik direktörü açıkladı.

Milli futbolcu Can Uzun'un top koşturduğu, Bundesliga 2 ekiplerinden Nürnberg, teknik direktörlük koltuğuna Miroslav Klose'yi getirdiğini açıkladı.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Miroslav Klose görüşlerini şöyle aktardı:

"Yaklaşık 1 hafta önce temaslara başladık ve hemen anlaştık. Kulübün değerleri benim fikirlerime uyuyor. Ben içgüdüsel bir insanım ve bu konuda hemen iyi hislere kapıldım.

Nürnberg'e karşı oynamak her zaman tatsızdı. Son zamanlarda Bundesliga 2'yi yakından takip ediyordum çünkü bu ligde bir takımın başına geçmek istiyordum.

Topa sahip olmak ve sahada bir hakimiyet sağlamak istiyorum. Bir antrenör olarak bunu savunuyorum. Kendimi pozitif bir adam olarak tanımlayabilirim.

İşe yarayacak bir temel oluşturmak için ilk adımlar önemli olacaktır. Herhangi bir hedef ilan etmek küstahlık olur."


Alman Milli Takımı ve Bayern Münih'te yakaladığı başarılar ile hafızalara kazınan efsane futbolcu, 2013 yılında 130 maçta attığı 68 golle Gerd Müller'in rekoruna ortak olmuş ve 6 Haziran 2014 tarihinde Ermenistan ile oynanan Hazırlık maçında attığı gol ile Almanya futbol tarihinin en golcü futbolcusu olmuştur. 

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.