6-0'lık maçta 'çocukça' tartışma geceye damga vurdu!

İngiltere Premier Lig'de Chelsea, sahasında Everton'ı konuk etti ve mücadeleden 6-0 galip ayrıldı. Maçın ikinci yarısında kazanılan penaltı atışında yaşanan anlaşmazlık ise maçın önüne geçti.

6-0'lık maçta 'çocukça' tartışma geceye damga vurdu!
6-0'lık maçta 'çocukça' tartışma geceye damga vurdu!
GİRİŞ 16.04.2024 13:51 GÜNCELLEME 16.04.2024 13:52

İngiltere Premier Lig'de Chelsea, sahasında Everton'ı konuk etti ve mücadeleden 6-0 galip ayrıldı. Mücadeleye damga vuran an ise kazanılan penaltı atışındaki anlaşmazlık oldu.

Maçın 64. dakikasında yaşanan penaltı krizi geceye damga vurdu. Chelsea'de penaltı atışını kullanmak isteyen Jackson ve Madueke birbiri ile tartıştı.

Topu birbirine vermek istemeyen iki oyuncu bir süre tartıştıktan sonra Cole Palmer, topu alarak penaltı noktasına gitti. Daha sonra Madueke ve Jackson bu sefer de Cole Palmer'a serzenişte bulundu.

Maçta Hat-trick yapan Palmer, penaltı noktasında takım arkadaşlarını iterek atışı gerçekleştirdi. İngiliz yıldız, kendisinin 4. takımının 5. golünü attı.

"YAPILAN ÇOCUKÇA"

Maçın ardından basın toplantısında konuya ilişkin görüşlerini ifade eden teknik direktör Pochettino ise yaşananları "Çocukça" olarak niteledi ve bu yapılanın taraftara ve kulübe saygısızlık olduğunun altını çizdi.

POCHETTINO SON NOKTAYI KOYDU

Maçın ardından Pochettino, bunun bir daha yapılması halinde oyunculara ceza verileceğini ve takımın penaltı atıcısının Cole Palmer olduğunu açıkladı.

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.