Galatasaray'ın rakibi ManU'dan sakatlık haberi!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, Aaron Wan Bissaka'dan gelen sakatlık haberiyle sarsıldı.

Galatasaray'ın rakibi ManU'dan sakatlık haberi!
Galatasaray'ın rakibi ManU'dan sakatlık haberi!
GİRİŞ 18.09.2023 00:56 GÜNCELLEME 18.09.2023 00:56

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi Manchester United’ın sağ beki Aaron Wan Bissaka hamstring sakatlığından dolayı 2 ay sahalardan uzak kalacak.

Hamstring Sakatlığı Nedir?

Hamstring kas gurubu yaralanmaları futbol esnasında en fazla ve devamlı yaralanan kas olarak adlandırılmaktadır. Bilhassa basketbol, futbol gibi spor dallarında yaygın olarak görülmektedir. Kasların gerginleşmesi ve çekmesi sonucu bir yaralanma gerçekleşip uyluk arkasında olan kasların bir ya da birden fazlasında yaşanabilir.

Hamstring kas grubu; uyluk kısmının arka tarafında bulunan Biceps Femoris, Semitendinosus ve Semimembranosus kaslarını oluşturur. Bu kaslar, uyluk bölgesinin arka kısmı kasları ya da ischiocrural kaslar şeklinde de isimlendirilir ancak genellikle bu kas grubuna hamstringler denilmektedir.

Hamstring kasları yürüme esnasında kalça bölgesinin ekstansiyonu sağlarken, aynı zamanda diz fleksiyonu yaptırır. Ayrıca bacak ve uyluk sabitlendiği zaman hamstring kasları gövdeye extansion hareketi yaptırırlar.

Mehmet Can Belören Haber7.com - Spor Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Can Belören

Editör Hakkında

Gazeteciliğe 2007 yılında Marmara FM'de başladı. 2009 yılından bu yana Haber7.com kadrosunda yer alıyor. Haber7.com'da gündem editörü, görsel editör, spor editörü görevlerinde bulundu. Şu an Haber7.com Spor Sayfası sorumlusu olarak meslek hayatına devam etmektedir. Mehmet Can Belören; Medya ve İletişim ile Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezundur.