Suudi Arabistan ve Katar ortak yatırım fonundan Liverpool için inanılmaz teklif!

Suudi Arabistan ve Katar ortak yatırım fonu, İngiliz devi Liverpool'u satın almak için 3.7 milyar euroluk teklifte bulundu.

GİRİŞ 05.12.2022 12:04 GÜNCELLEME 05.12.2022 13:35
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan ve Katar ortak yatırım fonu, satılığa çıkarılan Liverpool için şu ana kadar en büyük teklifi veren taraf oldu.

Liverpool'u satılığa çıkaran Fenway Sports Group'a en ciddi teklif Suudi Arabistan - Katar ortak konsorsiyumundan geldi.

Sporting News'ten David Lynch'in haberine göre; Suudi Arabistan - Katar ortak konsorsiyumunun Liverpool için 3.75 milyon euro'luk bir ilk teklif verdi. Konsorsiyumun kendi devletleriyle de alakalı olduğu belirtildi.

2021 öncesinde iki ülke arasında politik kriz yaşandığı belirtilirken, 2021'den itibaren iki ülkenin güçlü şekilde ticari bağlar kurduğu kaydedildi. Liverpool'un iki ülkenin yönetimine yakın fonlar tarafından satın alınmasının, yönetimler arası daha fazla güven ve işbirliğine delalet sayılacağının altı çizildi.

Chelsea'nin rekorunu geride bırakacak!

Liverpool, 3.75 milyar euro'ya satılırsa Premier Lig tarihinin en pahalı satışı gerçekleşmiş olacak.

Bu rekorun bir önceski sahibi 3.2 milyar euro ile Chelsea'ye aitti.

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz
YORUMLAR 96
 • kahverengi 2 ay önce Şikayet Et
  3.3milyara metro olmaz biz 3.7milyara yaptırıyoruz diyen adam belediye başkanı, varsa sozunuz ona konusun. araplar tarihlerinde ticaretle varoldular şimdi kalkmış burada herkes akl veriyor. ya once siz kendi aklınızı bir ölçün biçin. sanki adamların derdi sizinkiyle aynı da. öğrenemediniz gitti arabistan suudi ailesinin kontrolünde.
  Cevapla
 • Mukim 2 ay önce Şikayet Et
  Sana ne kardeşim. Adamların kendi paraları. Size mi soracaklar nereye ne kadar yatırım yapacaklarını. Yok fakire mazluma yardım etmiyorlarmış. Ucuz suçlamalar, kendi işinize bakın
  Cevapla
 • Şimşek 2 ay önce Şikayet Et
  Allah sizi ıslah etsin milyonlarca Müslüman aç dururken bu ne savurganlık katar dünya kupası için 300 milyar dolar harcadı o kadar aç Müslüman dururken bunun hesabını kim verecek yata cak yeriniz yok sizin
  Cevapla
 • Mukim 2 ay önce Şikayet Et
  Dilin çok keskin. Adamları az kalsın kâfir ilan ettin. Öbür tarafta halleri ne olur Allah belirler.
  Cevapla
 • abdul gaffar 2 ay önce Şikayet Et
  bu arapların hiç mi kafası çalışmıyor.rus zenginlerinin butun mallarına işlerine fabrikalarına bir gecede el koydular.adamlar dım dızlak ortada kaldı.ya kendi ulkenizde yada belirleyeceginiz bir ulkede ortak bir uçak fabrikası gemi fabrikası fuze fabrikası kuramazmısınız.yarın bir savaş çıktığı zaman liverpool lu futbolcularmı sizi savunacak .yada onları mı fuze yapacaksınız.
  Cevapla
 • Mavi Karadeniz 2 ay önce Şikayet Et
  O parayla of spor bile dünya takımı olur,, bu arab krizler Ruslar gibi olacak İngiltere'de,, başlarına vurup alacaklar parayı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle