Resmen açıklandı! Guardiola'dan 3 yıllık imza

Manchester City, teknik direktör Pep Guardiola ile 2025'e kadar sözleşme uzattığını açıkladı.

Resmen açıklandı! Guardiola'dan 3 yıllık imza
Resmen açıklandı! Guardiola'dan 3 yıllık imza
GİRİŞ 23.11.2022 13:03 GÜNCELLEME 23.11.2022 13:12

İngiltere Premier Lig'de Manchester City, Pep Guardiola'yla sözleşme yeniledi.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Hikaye devam ediyor. Pep Guardiola ile 2 yıllık yeni sözleşme imzalandığını açıklamaktan mutluluk duyuyoruz." ifadeleri yer aldı.

Bayern Münih'ten ayrıldıktan sonra bir süre takım çalıştırmayan Pep Guardiola, 2016 yazında Manchester City ile sözleşme imzalamıştı.

Katalan antrenör Manchester City'de 4 Premier Lig, 4 F.A. Cup, 2 Communtiy Shield ve İngiltere Lig Kupası şampiyonlukları yaşadı.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Pep Guardiola şunları söyledi:

"Manchester City'le 2 yıllık yeni sözleşme imzaladığım için çok mutluyum. Takımda beni destekleyen herkese yeteri kadar teşekkür edemiyorum. Burada olduğum için çok mutluyum. İşimi en iyi şekilde yapabilmek için gerekli her şeylere sahibim. İlk günden beri burada olduğum için kendimi özel hissettim. Daha iyi bir takımda olamam."

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.