İsviçreli milyarderden Chelsea için ilk teklif!

Chelsea'nin sahibi Roman Abramovich, İngiliz hükümeti tarafından uygulanan yaptırımlar üzerine bu hafta kulüp için gelecek teklifleri bekliyor.

İsviçreli milyarderden Chelsea için ilk teklif!
İsviçreli milyarderden Chelsea için ilk teklif!
GİRİŞ 02.03.2022 12:23 GÜNCELLEME 02.03.2022 23:22
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Chelsea'nin sahibi Roman Abramovich, Vladimir Putin'in müttefiki olarak görüldükten sonra görevi bırakması için Birleşik Krallık'ın yaptırımlarıyla karşı karşıya. Rus iş insanı artan baskının ortasında bu hafta kulübün satışı için teklifler alacak.

İngiltere'nin en yüksek profilli oligarklarından biri olan Abramovich, geçen hafta kulübün yönetimini vakfın mütevelli heyetine devrettiğini duyurdu.

Abramovich, Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakerelere arabulucuk yapmak için Belarus'a gitmişti. Rus milyarder 2003'te satıl aldığı İngiliz kulübünün satışı için gelecek tekliflere hazırlanıyor. The Telegraph'ın haberine göre, üç yatırımcı Londra kulübünü satın almakla yakından ilgileniyor.

Chelsea daha önce kulübün satılık olmadığını açıklamıştı ancak hükümetin Abramovich üzerindeki baskının giderek arttığı belirtiliyor.

Kensington Sarayı yakınlarında 125 milyon sterlinlik bir malikaneye sahip olan Abramovich'in Ada ülkesindeki mal varlıklarını elden çıkarmaya hazırlandığı konuşuluyor.

Chelsea için ilk teklif

İsviçreli iş insanı Hansjoerg Wyss, Chelsea'yi satın almayı düşündüğünü söyledi.

Wyss, İsviçre gazetesi Blick'e verdiği demeçte, "Abramovich şu anda İngiltere'deki tüm malvarlıklarını satmaya çalışıyor. Ayrıca Chelsea'den bir an önce kurtulmak istiyor. Dün ben ve diğer üç kişi, Abramovich'ten Chelsea için bir teklif aldık. Chelsea'nin Abramovich'e 2.4 milyar sterlin borcu varmış. Ancak, Chelsea'nin parası yok. Anlamı şu, Chelsea'yi satın almak isteyen biri bu 2.4 milyar sterlini de ödemek zorunda." ifadelerini kullandı.

Wyss, kesin satış fiyatının hala belirsiz olduğunu söyledi.

"Chelsea'yi ortaklarla birlikte satın almayı düşünebilirim. Ama önce genel koşulları kontrol etmem gerekiyor. Yine de şimdiden söyleyebileceğim şey, kesinlikle kendi başıma böyle bir şey yapamayacağım. Chelsea'yi satın alırsan altı veya yedi yatırımcıdan oluşan bir konsorsiyum olabilir."

Forbes'a göre 86 yaşındaki Wyss'in serveti 5,1 milyar dolar.

Roman Abramovich ne söylemişti?

Abramovich, yaptığı açıklamada, her zaman kulübün çıkarlarını en iyi şekilde düşünerek kararlar aldığını belirterek, bu değerlere bağlı kalmaya devam ettiğini bildirdi.

Roman Abramovich, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu nedenle, bugün Chelsea vakfının mütevelli heyetine kulübün yönetimini ve sorumluluğunu veriyorum. Şu anda kulübün, oyuncuların, personelin ve taraftarların çıkarlarını gözetmek için en iyi konumda olduklarına inanıyorum."

Rus milyarder Abramovich, 2003'te İngiliz iş adamı Ken Bates'e 140 milyon sterlin ödeyerek Chelsea'nin sahibi olmuştu.

YORUMLAR 2
  • Yorumcu 3 ay önce Şikayet Et
    komedi resmen , Putin'in adamı olduğunu yeni mi anladınız? para aklarken iyiydi herşey
    Cevapla
  • Vatandaş Rıza 3 ay önce Şikayet Et
    Nasıl oluyorda satın aldığınız şirket size 2.4 milyar sterlin borçlu oluyor. Çok gülünç gerçekten. Kağıt üstünde menagerlik parası altında milyon dolarlari aklıyorlar sonrada borç hanesine yazıyorlar. Birde satarken borcu da istiyorlar. Demek ki kulübün değeri 2.5 milyar sterlin fazlası hava cıva.
    Cevapla