UEFA'dan Avrupa Süper Ligi kararı! 'Davalar hiç açılmamış gibi...'

UEFA Temyiz Kurulu, Avrupa Süper Ligi projesine destek veren Barcelona, Juventus ve Real Madrid kulüpleri hakkındaki disiplin soruşturmalarını iptal etti.

UEFA'dan Avrupa Süper Ligi kararı! 'Davalar hiç açılmamış gibi...'
UEFA'dan Avrupa Süper Ligi kararı! 'Davalar hiç açılmamış gibi...'
GİRİŞ 28.09.2021 11:35 GÜNCELLEME 28.09.2021 19:39
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

UEFA'dan yapılan açıklamada, "UEFA'nın yasal çerçevesinin olası ihlali nedeniyle Barcelona, Juventus ve Real Madrid aleyhine, sözde Süper Lig projesiyle ilgili başlatılan disiplin soruşturması, davalar hiç açılmamış gibi geçersiz ve hükümsüz ilan edilmiştir." denildi.

İngiltere'nin Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya'nın Milan, Inter ve Juventus, İspanya'nın Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, nisan ayında ortak açıklamayla Avrupa Süper Ligi'ni kurma kararı aldıklarını duyurmuştu. UEFA, FIFA, ülke federasyonları ve taraftarların yoğun tepkisinin ardından Barcelona, Juventus ve Real Madrid haricindeki kulüpler girişimden çekildiklerini açıklamıştı.

Girişime desteğini sürdüren kulüpler konuyu yargıya taşımıştı. 17. Madrid Ticaret Mahkemesi de temmuz ayında UEFA'nın Avrupa Süper Ligi kurucu kulüpleri hakkında açtığı disiplin soruşturmasının sona erdirilmesi, cezaların ve kısıtlamaların iptaline hükmetmişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
UEFA Temyiz Kurulu
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Törkiş eyirlayn 2 ay önce Şikayet Et
  Nasılda tırstılar büyük kulüplerden ve çok iyi biliyorlar bu takımların birgün bu ligi kuracaklarını ve onların istediğinin olacağını.
  Cevapla
 • Es Efe kt 2 ay önce Şikayet Et
  Ne bekliyorsun sen
  Cevapla
 • =_=(1453)=_= 2 ay önce Şikayet Et
  Besele kargayı oysun gözünü ve büyük kulupler oymaya başladılar.
  Cevapla
 • izmitli 2 ay önce Şikayet Et
  yani korktular
  Cevapla