Irkçılığa maruz kalan Türk futbolcudan federasyona şikayet

İsveç İkinci Ligi'nden (Superettan) Umea takımının Türk asıllı futbolcusu Deniz Yaldır'ın, hafta içinde oynadıkları maçta kendisine ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle Halmstad takımı futbolcusu Dusan Djuric'i İsveç Futbol Federasyonuna şikayet ettiği bildirildi.

Irkçılığa maruz kalan Türk futbolcudan federasyona şikayet
Irkçılığa maruz kalan Türk futbolcudan federasyona şikayet
GİRİŞ 18.09.2020 12:10 GÜNCELLEME 18.09.2020 12:10
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Umea takımından yapılan açıklamada, çarşamba günü Halmstad ile oynanan lig maçında ikili mücadeleden sonra rakip futbolcu Dusan Djuric tarafından gerçekleştirilen ırkçı saldırının yayıncı kuruluşun maç videosunda da duyulduğu belirtildi. Bunun kabul edilemez bir söylem olduğu vurgulanan açıklamada, Deniz Yaldır'ın İsveç Futbol Federasyonuna şikayetinin desteklendiği kaydedildi.

Maçın hakemi Andreas Dufva da ırkçı söylemi rapor ettiğini belirtirken, Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Lars-Christer Olsson, bunun kabul edilemez bir durum olduğunu ve çok ciddiye aldıklarını ifade etti. 

 İsveç medyasında büyük ses getiren maçtan sonra, 25 yaşındaki Türk asıllı futbolcu Deniz Yaldır, ''2020 yılında ırkçılıkla mücadele edilirken, sahada bu şekil bir söyleme maruz kalmam beni çok üzdü." değerlendirmesinde bulundu. 

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
isveç
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Ömer Ali 2 ay önce Şikayet Et
    Katolik hiristiyan yahudi budist ateist hepsi İslam düşmanı her koldan düşman var suç tek onların değil bizim kendimiz iyi yansıtamadık İslamı yaşamadık bildiğimiz gibi yaşadık kendimizlen uğraştık 16 mezhep var gelde beraberlik içerisinde hareket edelim nasıl olacak bilmiyorum Allah sonumuz hayr etsin
    Cevapla