UEFA'ya ağır sözler! 'Donald Trump gibi...'

Ajax Sportif Direktörü Marc Overmars, UEFA ve Hollanda Futbol Federasyonu'nun maçları oynatmak konusundaki ısrarını ağır sözlerle eleştirdi.

UEFA'ya ağır sözler! 'Donald Trump gibi...'
UEFA'ya ağır sözler! 'Donald Trump gibi...'
GİRİŞ 02.04.2020 00:38 GÜNCELLEME 02.04.2020 00:40
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, hafta içerisinde yaptığı açıklamayla ülkede 1 Haziran'a kadar futbol maçlarının oynanmayacağını açıklamıştı.

 

 

UEFA ise bu karardan 1 gün sonra sezonun takvimini yeniden yapmış ve liglerin 30 Haziran'a kadar bitirilmesini istemişti. Ancak, Avrupa'da koronavirüs salgınının boyutu nedeniyle yeni hedef ise 3 Ağustos'a kadar ligleri bitirmek olmuştu.

Overmars ise salgının geleceği bilinmezken maçları oynatmak konusunda hevesli olan UEFA ve Hollanda Futbol Federasyonu'nu eleştirdi.

 

 

Overmars, "Neden parayı, halk sağlığının önüne koyuyorlar. Gerçekten anlamıyorum. Federasyonun biraz daha bağımsız olmasını ve dik durmasını bekliyordum. Ancak, onlar da UEFA'nın arkasına saklanmayı seçtiler." ifadelerini kullandı.

"UEFA'YI DONALD TRUMP'A BENZETİYORUM"

TV'den gelecek yayın parasının boşa gitmemesi için bir çaba olduğunu dile getiren Overmars, "UEFA ile Hollanda Futbol Federasyonu'nu ABD Başkanı Donald Trump'a benzetiyorum. O da ‘ekonomi, sağlıktan önemlidir’ diyordu. Günaydın beyler! Hollanda'da her gün 100'ün üzerinde insan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybediyor." dedi.

Marc Overmars, "Şu anda futbolu düşünmek ve oynamak tamamen sorumsuzluktur." diyerek sözlerini noktaladı

KAYNAK: SPORX

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Ajax
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Rasim 2 ay önce Şikayet Et
    Parayı halk sağlığının önüne koyuyorlar derken acaba kendisi alacağı ücretten feragat etmiş mi, indirim yapmış mı? Futbol oynansın demiyorum ama bu ünlü ve zengin insanların kendini bencilce herşeyin üstünde görmeleri sadece kendi dar çerçevelerinden bakmaları beni tiksindiriyor. Aldığı 3 kuruştan olmamak için canını dişine takıp çalışan insanları düşünüp konuşsunlar biraz.
    Cevapla
  • Recep Korkmaz 2 ay önce Şikayet Et
    Futbol hayat kurtarmaz bolemiği ne gereksiz zaten Trabzonspor şampiyon olsa bile sevinmem memletimiz iyi olsun başka birşey istemem güzel günler e inşallah Türkiyem
    Cevapla