Dev stadyum sağlık deposu oluyor

Real Madrid, maçlarını oynadığı Santiago Bernabeu Stadı'nı, ülkesinin koronavirüs salgınına karşı yürüttüğü mücadelenin hizmetine verdi.

Dev stadyum sağlık deposu oluyor
Dev stadyum sağlık deposu oluyor
GİRİŞ 26.03.2020 19:03 GÜNCELLEME 26.03.2020 21:17
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Real Madrid Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, Spor, Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı olan Spor Yüksek Konseyiyle iş birliğinde hazırlanan plan kapsamında; Santiago Bernabeu Stadı'nın Kovid-19 salgınına karşı mücadelede bağışlanan sağlık malzemelerinin toplanıp, dağıtılacağı ana depolardan biri olacağı bildirildi.

 

 

Kovid-19'la mücadelede en büyük eksikliklerden biri olan sağlık malzemeleri konusunda yardım etmek ve bağışta bulunmak isteyen tüm şirketlere kolaylık sağlanacağı belirtilen açıklamada, Bernabeu'da toplanacak malzemelerin Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda ilgili yerlere ulaştırılacağı kaydedildi.

Atletico Madrid işçi çıkarmaya, Barcelona da sporcularının maaşlarında kesinti yapmaya hazırlanıyor.

 

 

Öte yandan İspanya'da zarar eden şirketlere tanınan ve "ERTE" olarak bilinen "Geçici İstihdam Düzenleme Önlemi" açıklayan şirketlere, spor kulüplerinin de eklenmesi bekleniyor.

İspanyol basını, Atletico Madrid kulübünün ERTE açıklamaya hazırlandığını ve 500 çalışanını geçici olarak işten çıkaracağını yazdı.

Barcelona Kulübünün de sporcularıyla görüşmeler yaparak kriz döneminde maaşlarında yüzde 70 kesinti yapmak istediği belirtilirken, kulüpten gelen ilk teklifi kabul etmeyen futbolcu ve basketbolcularla pazarlıkların devam ettiği belirtiliyor.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, Kovid-19 nedeniyle ortaya çıkan ekonomik krizden etkilenen La Liga ve 2. lig kulüplerine finansman yardımı için bankalarla 500 milyon avroya varan kredi görüşmeleri başlatılması çağrısı yapmıştı. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • .... 6 ay önce Şikayet Et
    Bizdeki işadamları sanatcılar nerde niye devlete yardımcı olmuyolar herseyi devletten beklememek lazım değil mi
    Cevapla