Belarus Ligi, seyircili devam edecek!

Belarus Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Oleynik, koronavirüs konusunda ülkede kritik bir durum olmadığını ve maçların seyircili oynanmaya devam edeceğini söyledi.

Belarus Ligi, seyircili devam edecek!
Belarus Ligi, seyircili devam edecek!
GİRİŞ 25.03.2020 13:27 GÜNCELLEME 25.03.2020 13:27

Avrupa'da ve dünyada tüm ligler koronavirüs salgını nedeniyle ertelenirken devam eden tek futbol organizasyonu Belarus Ligi kaldı. Tüm dünyanın dikkatini çeken bu durumla ilgili, Belarus Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Aleksandr Oleynik açıklamalarda bulunurken "Maçlar seyircili oynanmaya devam edecek. Sağlık Bakanlığı ile iletişimdeyiz, ligi durdurmak için kritik bir durum yok. 81 vaka var, 22'si ise düzeldi." ifadelerini kullandı.

HLEB'DEN TEPKİ

Belarus futbolunun efsane isimlerinden Alexander Hleb de bu durumu eleştiren bir açıklama yaparken "Koronavirüs, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin ertelenmesine sebep oldu. UEFA doğru olanı yaptı. Ama Belarus'ta koronavirüs kimsenin umrunda değil. Bu inanılmaz bir şey. Herkes İspanya ve İtalya'da olanları biliyor. Ama bizim ülkemizde başkanlık makamındakiler durumun haberlerde söylendiği kadar büyük olduğuna inanmıyor. Birçok genç insan ve öğrenci de böyle düşünüyor." dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR