Mesut Özil'den tepki: Müslümanlar neden sessiz

Arsenal forması giyen Mesut Özil, Doğu Türkistan'da yaşananlara ve Müslüman ülkelerde medyanın yaşanan olaylara sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Mesut Özil'den tepki: Müslümanlar neden sessiz
Mesut Özil'den tepki: Müslümanlar neden sessiz
GİRİŞ 13.12.2019 15:27 GÜNCELLEME 13.12.2019 16:20
Bu Habere 88 Yorum Yapılmış

ngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Mesut Özil, Çin'in Doğu Türkistan'daki insan hakları ihlallerine ve buna sessiz kalan Müslüman dünyasına tepki gösterdi.Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Mesut Özil, batı medyasında Doğu Türkistan haberleri yapılırken Müslüman dünyasının buna sessiz kaldığını belirtti.

Mesut'un, "Ey Doğu Türkistan. Ümmetin kanayan yarası" diye başlayan açıklamasında, şu ifadeler yer aldı:

"Ey Doğu Türkistan... Ümmetin kanayan yarası... Eziyetlere direnen Mücahid ve Mücahideler topluluğu... Zorla İslam'dan uzaklaştırmaya çalışanlara karşı tek başına mücadele veren şanlı mü'minler... Kuran'lar yakılıyor... Camiler kapatılıyor... Medreseler yasaklanıyor... Din alimleri birer birer öldürülüyor... Erkek kardeşler zorla kamplara sokuluyor... Onların yerine Çinli erkekler ailelerine yerleştiriliyor... Tüm bunlara rağmen... Ümmeti Muhammed suskun... Sesi çıkmıyor... Müslümanlar sahiplenmiyor... Bilmezler mi ki, Zulme Rıza Zulümdür... Hz. Ali ne güzel demiş: 'Zulme engel olamıyorsanız, Onu herkese duyurun!' Batı medyası ve devletlerinde dahi bu olaylar haftalardır, aylardır gündemde iken müslüman ülkeler ve medyaları nerede? Bilmezler mi ki, zulmün olduğu yuerde tarafsızlık, namussuzluktur... Bilmezler mi ki, yıllar sonra oradaki kardeşlerimizin bu acı günlere dair hatırlayacakları zalimlerin işkenceleri değil, biz müslüman kardeşlerin sessizliği olacaktır. Ya Rabbi, Doğu Türkistan'daki kardeşlerimize yardım eyle... Şüphesiz ki, Allah; Tuzak kuranların en hayırlısıdır..."

Mesut Özil'in büyük ilgi gören paylaşımı


 

 

ETİKETLER
Mesut özil
YAZDIR
YORUMLAR 88
 • Fatma Toprak 3 ay önce Şikayet Et
  Bu zulmu yapanların Allah cezalarını verir inşaAllah
  Cevapla
 • Fatma Toprak 3 ay önce Şikayet Et
  Yüce Rabbimiz senden razı olur inşaAllah! bu zulmü yapan çinin Allah cezasini versin kurban olsunlar ordaki cocuklarin mazlumların herbir gözyaşlarına!
  Cevapla
 • Fatma Toprak 3 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun güzel müslüman
  Cevapla
 • anadolu ligi 5 ay önce Şikayet Et
  doğu Türkistan işkal edilip ilhak edildiği için haritalarda görünmez adamlar pkk gibi ülke bölmeye çalışmıyorlar Filistinliler gibi işkal altındalar
  Cevapla
 • Asi 5 ay önce Şikayet Et
  Bu konu nedense hiç medyamızda haber konusu olmuyor mrsut ta olmasa
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle