Tayfun Korkut'a kötü haber! Görev Kovac'ın

Tayfun Korkut ile ismi anılan Eintracht Frankfurt'ta, görevine son verilen teknik direktör Armin Veh'in yerine Niko Kovac getirildi.

Tayfun Korkut'a kötü haber! Görev Kovac'ın
Tayfun Korkut'a kötü haber! Görev Kovac'ın
GİRİŞ 08.03.2016 15:50 GÜNCELLEME 08.03.2016 16:03

Eintracht Frankfurt Kulübünden yapılan açıklamaya göre, Hırvat teknik direktör Kovac ile 30 Haziran 2017'ye kadar sözleşme imzalandı.

Açıklamada, düşme hattında 16'ncı sırada yer alan Eintracht Frankfurt'ta Kovac'ın sözleşmesinin takımı ligde tutması halinde geçerli olacağı ve yardımcılığını ise kardeşi Robert Kovac'ın üstleneceği ifade edildi.

Berlin doğumlu 44 yaşındaki teknik adam, futbolculuğu döneminde Bundesliga'da Hertha Berlin, Hamburg, Bayer Leverkusen ve Bayern Münih'te forma giymişti. Hırvatistan Milli Takımı ile de ikişer kez Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'na katılan Kovac, teknik direktörlük kariyerine, Red Bull Salzburg'un genç takımı ve Hırvatistan 21 Yaş Altı Takımı'nda görev alarak başlamıştı.

Hırvatistan Milli Takımı'nın başına 2013 yılında geçen Kovac'ın, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde alınan kötü sonuçların ardından, 2015'in eylül ayında görevine son verilmişti. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ