Fernandes: Düşünün ki Quaresma bile...

Manuel Fernandes, hem Siyah-Beyaz günleri yad etti hem de Beşiktaş’ın mevcut durumu ve şampiyonluk şansını değerlendirdi.

Fernandes: Düşünün ki Quaresma bile...
Fernandes: Düşünün ki Quaresma bile...
GİRİŞ 22.10.2015 10:26 GÜNCELLEME 22.10.2015 11:19

2010-11’in devre arasında geldiği Beşiktaş’ta bir dönem taraftarın sevgilisi olan ancak özel hayatı ve performansı sebebiyle çabuk gözden düşen Portekizli yıldız, şampiyonluğun en büyük adayı olarak eski takımını gösterdi.

"BEŞİKTAŞ BÖYLE GİDERSE ŞAMPİYON OLUR"

Fernandes, “Beşiktaş’ın bu sene şampiyonluğa ihtiyacı büyük. Yıllardır olamıyor. Tüm camianın ihtiyacı var. Bu sezon Türkiye’de en iyi oynayan takım Beşiktaş. Böyle giderse şampiyon olurlar. En büyük avantaj Şenol Hoca... Türkiye’yi dünya 3.’sü yapan, ligi çok iyi tanıyan deneyimli bir teknik adam. Bu da Beşiktaş için büyük artı. G.Saray ve F.Bahçe de kaliteli ekipler” diye konuştu.

"BU KADRO BİZİM DÖNEMDEN İYİ"

Kendi dönemi ile mevcut kadroyu kıyaslayan Fernandes, “Benim oynadığım kadro, özellikle hücum anlamında iyiydi ama bu seneki Beşiktaş kadrosu her bölgede çok opsiyonlu. Ve özellikle hücumda çok ses getirebilecek, bol gollü skorlara imza atabilecek bir kadro. Düşünün ki Quaresma bile çoğu zaman ilk 11’de oynamıyor. Yedek kalıp sonradan oyuna giriyor. Yerinde Gökhan Töre ve Olcay var. Onlar da çok önemli oyuncular."

"PEREIRA'YA ZAMAN LAZIM"

“Fenerbahçe bu sezon inanılmaz bir kadro kurdu. Pereira vatandaşım. Ama çok iyi tanımıyorum. Sadece iyi bir eğitici olduğunu biliyorum. Ona biraz zaman verilmesi lazım. Tabii ki taraftar ve yönetim bu müthiş kadrodan iyi futbol bekliyor. Sıkıntı olduğu zaman da eleştiri normal.”

"İSTANBUL'U UNUTAMAM"

“Beşiktaş’ta çok güzel yıllarım geçti. Ayrılırken kırgınlıklar, gerginlikler olabilir. Ama bunları konuşmak bir şey kazandırmaz. Burada 3 yıllık sözleşmem var. Şu an Türkiye’ye dönme gibi bir durum yok ama ileride neyin ne olacağı belli olmaz. Rusya’ya da alıştım. En büyük sıkıntı soğuk ve trafik. Ama İstanbul’u unutmak çok zor.”

"QUARESMA DUYGUSALDIR"

“Quaresma gerçekten çok duygusal bir insan ve çok önemli bir oyuncudur. Bazen oynamadığı zaman kızgın olup sıkıntı yaratabiliyor. Ama Şenol Hoca’nın onu anlayacağını ümit ediyorum.”

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR