İngiltere'de yılın en iyi futbolcusu...

İngiltere'de yılın futbolcusu ve yılın en iyi genç futbolcusu ödülleri, profesyonel futbolcular arasında yapılan oylama sonucu belli oldu.

İngiltere'de yılın en iyi futbolcusu...
İngiltere'de yılın en iyi futbolcusu...
GİRİŞ 27.04.2015 02:06 GÜNCELLEME 27.04.2015 02:06

Yılın en iyi oyuncusu Eden Hazard seçilirken, en iyi genç oyuncu ise Harry Kane oldu.

Chelsea'nin yıldızı Eden Hazard, ödülünü aldıktan sonra yaptığı açıklamada; "Çok mutluyum. Bir gün en iyi futbolcu olmak istiyorum ve bu sezon da oldukça iyi başarılar kazandım. Chelsea gayet iyi oynuyor. Kazanmayı hak ettim mi bilmiyorum ama kazanmak benim için iyi oldu. Oyuncular tarafından bu ödüle layık görülmek daha güzel bir durum. Onlar futbolu her şeyiyle bilen isimler. Bu nedenle daha da mutlu oldum" ifadelerini kullandı.

"BÜYÜK MAÇLARDA ÖNEMLİ GOLLER ATTIM"

Bundan 12 ay önce Premier Lig'in en iyi genç oyuncusu seçilen Eden Hazard; "Geçen sezon ligi üçüncü bitirmiştik ve bu sezon ligi kazanma şansımız var. Her şey aslında geçen sezon değişmeye başlamıştı. Geçen sezon bıraktığım yerden devam ettim. Aynı oyunumu oynamaya ancak bu kez daha skorer olmaya gayret ettim. Kişisel olarak iyi bir sezon çıkardım. Büyük maçlarda önemli goller attım, bu yüzden bu sezon daha iyi bir oyuncu gibi göründüm" diyerek sözlerini sürdürdü.

"JOSE MOURINHO OYUNUMU ÇOK ETKİLEDİ"

Belçikalı genç yıldız; "Şu an için bu sezona 'harika' diyemiyorum ama belki de harika bitecek. Geçen sezon bu ödülü kazanmak aklımda vardı. En iyisi olmak istiyorum ve bir gün gelecek birçok ödül almış olacağım. Bana oy veren futbolculara teşekkür etmek istiyorum. Bu tip bireysel ödüller almak kariyeriniz açısından önemlidir ama şu an en önemli şey ligi kazanmamız. Eğer takım arkadaşlarım olmasa böyle bir ödül kazanamazdım. Jose Mourinho da oyunumu çok etkiledi. Onunla birlikte sürekli konuşuyoruz ve sahaya çıktığımda ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum, bu çok önemli." dedi. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ