Ronaldo'dan İslam düşmanlarına tepki!

Real Madrid'in yıldızı Ronaldo, 7 Ocak'ta Paris'te meydana gelen terör saldırısıyla Müslümanları suçlayanlara tepki gösterdi.

Ronaldo'dan İslam düşmanlarına tepki!
Ronaldo'dan İslam düşmanlarına tepki!
GİRİŞ 01.02.2015 00:17 GÜNCELLEME 01.02.2015 00:42
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Daha önce Filistinlilere verdiği destek ile İslam dünyasının kalbini fetheden Portekizli yıldız "Bu olayları tek bir din üzerine yıkıp Müslümanları suçlamak yanlış olur" dedi.

Dünya futbolunun Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, ülkesinde yaptığı söyleşide, yakın zaman önce dünyada gündeme oturan Fransa'daki terör saldırısı ile ilgili sorulan soruya verdiği cevapla bir kez daha takdir kazandı. Fransa'da meydana gelen terör saldırılarıyla ilgili konuşan Portekizli yıldız, "Tam olarak ne söylenmeli bilmiyorum. Dünyanın her yerinde bu tür üzücü olaylar oluyor. Onları görmezden gelirken yayınevi saldırısındaki bu olayları tek bir din üzerine yıkıp onları suçlamak bana göre çok yanlış. Bu tür olaylar sadece Müslümanlar tarafından yapılmıyor. Dünyadaki bütün ölümlere aynı şekilde tepki gösterilmeli, dostluk artırılmalı" dedi.

"SAĞDUYULU OLMAK GEREK"

Futbol oynadığı ülkelerden örnekler veren Ronaldo, "İngiltere'de ve diğer oynadığım ülkelerde ve tabiki şu an Madrid'de herkesin böyle hissettiğini düşünüyorum. Portekiz, İngiltere ve İspanya'da gördüğüm kadarıyla bu böyleydi. Sağduyulu olmak gerek. Olayları tek bir din, tek bir ırk üzerine yüklememek gerek. Aksi takdirde ne kadar profesyonel olursanız olun provake edilebilirsiniz, bu engellenemez bir durum" ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Fransa'nın başkenti Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'nun merkezine silahlı kişilerce saldırılmıştı. En az 12 kişinin ölümüne neden olan saldırganlar daha sonra yakalanıp öldürülmüştü.

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • musa 6 yıl önce Şikayet Et
  Belki Müslümandır ama gizli tutuyordur çünkü futbol hayatini etkiler bence ama adamsin
  Cevapla
 • mumin 6 yıl önce Şikayet Et
  Suphesiz az da olsa ehli kitap arasinda da vicdanli insanlar var. Rabbim hidayet nasip etsin.
  Cevapla
 • Misafir 6 yıl önce Şikayet Et
  inşallah Müslüman olursun
  Cevapla
 • furkan 6 yıl önce Şikayet Et
  İnsanca düşünen insan .Kendi ülkemizde yaşayıp bu ülkenin manevi değerlerinden yoksun insan müsveddelerine verilecek en güzel cevap.Kendi yaptıkları terör saldırılarını müslümanların üstüne yıkmaya çalışarak akılları sıra Müslümanları hedef haline getirmeye çalışan barbar, aşağılık yahudi zihniyeti bir gün kendi kurduğu tuzaklar da boğulup gidecek inşaallah
  Cevapla
 • Misafir 6 yıl önce Şikayet Et
  Akl-ı selim olan her insanın yapması gerekeni yapmış.tebrik ediyorum.güzel dinimiz bu gibi saldırılarla karalanmaya çalışılıyor ama güneş balçıkla sıvanmaz.katil her dilde ve dinde yine katildir....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle