Okan Buruk'a 'yabancı hakem' tepkisi!

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD), Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Okan Buruk'un "yabancı hakem" söyleminin, üzüntü verici olduğunu belirtti.

Okan Buruk'a 'yabancı hakem' tepkisi!
Okan Buruk'a 'yabancı hakem' tepkisi!
GİRİŞ 30.08.2017 19:48 GÜNCELLEME 30.08.2017 19:50
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

TFFHGD Yönetim Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, futbol hakemlerinin kamusal bir görevi yerine getirdiği vurgulanarak, "Türkiye liglerinde görev yapan hakemlerimizin üstlendikleri bu kamusal görev göz önüne alındığında, yabancı hakem söyleminin teknik direktör Sayın Okan Buruk tarafından dile getiriliyor olması, maalesef üzüntü vericidir. Bu gibi demeçlerle Türk hakemlerini baskı altına alacaklarını zannedenler yanılgı içinde olup, hakemlerimiz kesinlikle buna müsaade etmeyeceklerdir." denildi.

Avrupa liglerinde "yabancı hakem" örneğinin bulunmadığına işaret edilen açıklamada, "Bu isteğin, Türkiye liglerinde de hayata geçme olasılığı olamayacağının ve Türk hakemleri olarak bunu asla kabul edemeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Henüz yeni başlamış olan liglerimizde hakem performansları genel itibarıyla başarılı olmasına rağmen, yazılı ve görsel basında teknik adamlar tarafından müsabakalar öncesi ve sonrasında zaman zaman yabancı hakem hayranlığı dillendirilerek algı operasyonu yaratılması, camiamız adına haksız bulunmakta ve üzüntüyle karşılanmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Türk hakemlerine destek verilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, "Yabancı hakem talebini, her geçen yıl nitelik ve nicelik olarak gelişme kaydeden hakemlerimize karşı sergilenmiş hatalı bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz. Kamuoyunun anlayışı ve sağduyusuyla ülke insanımızın her alanda olduğu gibi hakemlikte de en iyi başarıyı elde edeceğine inancımız tamdır." değerlendirmesinde bulunuldu. 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 10
 • cimbomlu 6 yıl önce Şikayet Et
  doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar Okan da bunu söylemek istedi hakemlerimi z eyyam yapmaktan konstre olamıyorlar mesleklerine
  Cevapla
 • numan hoca 6 yıl önce Şikayet Et
  yabancı sınırı yeniden konulsun. yabancı teknik diröktörler gönderilsin. ancak yabancı hakemler gelsin. Türk futbolunun katili türk hakemleri. ya ark niyetliler yada gerçekten kötü hakemeler.
  Cevapla
 • horoz 6 yıl önce Şikayet Et
  Türk hakemleri gelişmemi göstermekte ne zamandan beri. Ne zaman tamamlarlar gelişmelerini ben şampiyonluk göremeden mi
  Cevapla
 • izmir tire 6 yıl önce Şikayet Et
  okan hoca haklı tarafsıf hakemler lazım yoksa hep bjk gs fb arasında kalır
  Cevapla
 • xyz 6 yıl önce Şikayet Et
  torpille almayin hakemi.izleyin bakin degerlendirin.nice hakemlerin hakki yendi birakip gittiler.daha kaliteli hakem yetistirmek icin bu sart.babadan ogula olmaz bu isler.
  Cevapla
 • osman keleş 6 yıl önce Şikayet Et
  türk antrönerede gerek yok. oldu olacak seyircilerde yabanci olsun. MİLLİ TAKİMİDA yabancilara verelim. okana sormak lazim yabancimi çözüm diye?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle