Galatasaray adım adım seçime gidiyor

Galatasaray yönetimi, bütün kurulları seçime götürmek için çalışma başlattı. 2 Eylül'e kadar yönetim 'Olağanüstü seçim' kararı açıklayabilir.

Galatasaray adım adım seçime gidiyor
Galatasaray adım adım seçime gidiyor
GİRİŞ 14.08.2019 10:32 GÜNCELLEME 14.08.2019 10:42
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Genel Kurul'un aldığı 'İbrasızlık' kararına yönetimin mahkeme tarafından tedbir koydurmasıyla, seçim gündemden çıktı. Ancak mahkeme Denetleme Kurulu'nun seçime gitmesine de hükmetti. Dernekler Masası, seçime gidilmesi konusundaki yazı 2 Ağustos'ta Galatasaray yönetimine ulaştırdı. Yasaya göre; 2 Eylül'e kadar Sarı-Kırmızılı yönetimin Denetleme Kurulu seçimleri için tarih açıklaması gerekiyor. Ancak yönetim bu kuruldaki ağırlığını kaybetmemek için, seçimi genele taşıma niyetinde. Yani önümüzdeki günlerde Galatasaray'ın yönetiminin gündeminde 'Olağanüstü seçim' kararı ciddi şekilde masaya yatırılacak.

KARAR SÖZLÜ OLARAK ALINDI

Yönetim kulislerinden sızan bilgilere göre, şifahen seçim kararı alındı. Ancak 2 Eylül'e kadar yönetim konuyu net şekilde bir zemine oturtmak için çalışmaları sürdürüyor. Yönetim bu tarihe kadar yaşanacak gelişmeleri değerlendirecek ve bu konudaki net kararını verecek. Eğer 2 Eylül'e kadar seçim kararı alınırsa, bu tarihten sonra 45 gün içinde seçimin yapılması gerekiyor. Bu da Ekim ayının ortasına denk geliyor. Başkan Mustafa Cengiz'in yapılacak olası seçimde yönetimde bazı değişikliklere gitmesi de bekleniyor. Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay, Mahmut Recevik, Kaan Kançal'ın olağanüstü seçim projesinde önemli bir rol oynayacağı da belirtiliyor.

ALi DÜRÜST SICAK BAKMIYOR

Muhalefet, Mustafa Cengiz yönetiminin baskın seçim ihtimaline karşı yoğun bir çalışma içinde. Hatta bu konuda ilk başkanlık teklifi, TFF'deki görevinden ayrılan Ali Dürüst'e götürüldü. Ancak Dürüst, mevcut yönetimin karşısına aday olarak çıkmayı düşünmediğini nazik şekilde iletti. Muhalefetin bir diğer adayı Dursun Özbek'in ise kulüple olan alacak-verecek ilişkisi nedeniyle durumu net değil. Özbek'in bu süreçte mevcut yönetim tarafından aday çıkma ihtimaline karşılık bilinçli şekilde yıpratıldığı iddia ediliyor. Muhalefetin yıpranmamış, genç ve dinamik bir isim bulduğu ancak bunu sır gibi sakladığı da iddia ediliyor. (Akşam)

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • AntiUA 3 ay önce Şikayet Et
  Bakalım para yıkama sırasında kim var bu sefer
  Cevapla
 • Vn..... 3 ay önce Şikayet Et
  Gs başkanı FATIH terim ve yardımcıları
  Cevapla
 • Samii 3 ay önce Şikayet Et
  Seçime gidilirse cengiz gider. Genel anlamda türkiyede hizmete değil ideolojiye ve duygulara göre oy veriliyor.
  Cevapla
 • 34 byrm 06 3 ay önce Şikayet Et
  Diriliş Galatasaray ,şehzade mustafa padişah fatih ,zavallı muhalefet
  Cevapla