Başakşehir karşısında Kocaman'ın en önemli kozu!

Fenerbahçe'nin ligdeki kritik Medipol Başakşehir maçı öncesi çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Taktiksel detayların önem kazanacağı karşılaşmada Luis Neto'nun farklı görevleri olacak.

 • GİRİŞ10.02.2018 10:43
 • GÜNCELLEME10.02.2018 10:43
Başakşehir karşısında Kocaman'ın en önemli kozu!

Sezonun ikinci yarısına sakatlıklarla giriş yapan ancak daha sonra toparlayan Portekizli stoper Neto, Başakşehir deplasmanında Aykut Kocaman'ın en önemli kozlarından biri konumunda.

Sezon başından beri Neto'nun yeteneklerine ve tecrübesine güvenen Kocaman, bu zorlu karşılaşmada öğrencisini değerlendirmeyi düşünüyor. Buna göre tecrübeli savunmacının iki önemli özelliği öne çıkıyor.

 

 

İlk olarak rakibin güçlü forveti Emmanuel Adebayor'u hem hava toplarında hem de ilk karşılamada Neto'nun önemi artacak. Adebayor'u marke edecek 29 yaşındaki oyuncu, top takımındayken de farklı bir görev edinecek.

Pas oyununda etkin olan ve topu oyuna çok iyi sokabilen Neto, takımın pas akışını başlatan isim haline gelecek. Oyunu hem uzun toplarla hem de yerden kısa paslarla iyi yönlendirebilen Portekizli oyuncu, adeta geriden oyun kurmuş olacak. Roman Neustadter ile defansın merkezini paylaşacak Luis Neto, ilk 11'in sigortalarından biri halinde

KAYNAKMİLLİYET

Etiketler

Yorumlar4

 • H.B.V. 1 hafta önce Şikayet Et
  Eğer H.Ali ve Fernandao oynarsa Ne Neto nede başkası Başak şehirli oyuncuları durduramaz.. H.Alinin kanadı yol geçen hanı gibi Fernandao ise takımı 10 kişi oynatıyor ,fenandao ise ayda yılda bir pozisyon yaratacakda Gol atacak! ölme eşeğim ölme! bu maç Fenerbaahçe için hüsran olur.
  Cevapla
 • kapak 6 gün önce Şikayet Et
  Daha kaç sefer rezil olacaksın merak ediyorum.
  Toplam 2 beğeni
 • yunus can 29 1 hafta önce Şikayet Et
  Hocam , Netoyu oynatacaksan ne olur M.Topal ile başlama .Souza'nın yanına Elif ve Atıf'ı koy.İleride Valbuena, Gulliano ve Dirarı koy, 4-6-0 oynat , yenelim inşallah başakşehiri.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • H.B.V. 1 hafta önce Şikayet Et
  H.Ali ve fernandao takımı 10 kişi oynatıyor?.. Galibiyeti unutun!?.
Sonraki Haber