Beşiktaş: Çok ağır bir karar

UEFA'dan verilen 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezasına itirazı reddedilen Beşiktaş'ta yönetici Berk Hacıgüzeller, UEFA'dan gelen cezayla ilgili açıklamalar yaptı

Beşiktaş: Çok ağır bir karar
Beşiktaş: Çok ağır bir karar
GİRİŞ 17.07.2017 19:20 GÜNCELLEME 17.07.2017 19:24

Beşiktaş Yöneticisi Berk Hacıgüzeller, UEFA'dan gelen cezayla ilgili açıklamalar yaptı. Ntv Spor yayına bağlanan Hacıgüzeller'in açıklamaları şu şekilde.

"ÇOK AĞIR BİR KARAR"
Karar elimize geçti saat 16 civarında gerekçeli kararı gönderdiler. Karar üzerindeki değerlendirmelerimiz devam ediyor. Ağır bir karar oldu. UEFA'nın taraftar kavramı çok geniş tutulmuş vaziyette. Türkiye'den götürdüğümüz taraftarlarla Avrupa'nın diğer şehirlerinden gelen taraftarlar bir tutuluyor. Geçmişten bu güne 13 adet maytap atma, meşale yakma gibi konularda da dosyamız bulunuyor. Bu da etkili bir durum. Bütün bunlar göz önüne alınarak 3-3.5 saat süren duruşma sonrasında kararın onaylandığı bize bildirildi. Biz açıkçası umutluyduk duruşmadan.

"MİNİMUM 30 MİLYON EURO ZARAR EDEBİLİRİZ"
Başkanımız Çin'de, döndükten sonra bir değerlendirme yapacağız. Çok hassas bir konu. bir taraftan Şampiyonlar Ligi'nden men edilme tehlikesi var, bunun karşılığı minimum 30 milyon Euro zarar. Diğer taraftan da önümüzdeki iki yıl çok dikkatli olmamız gerekiyor. Stadyum ve çevresinde çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bize gösterilen örneklerden biri de tren istasyonunda trenin yanaşmasıyla Lyonlu taraftarların çıkışı sırasında, Beşiktaş taraftarlarının meşaleyi Lyon taraftarının üzerine attığı güvenlik kameralarından görülüyor. Stat içi değil, dışındaki güvenlik kameraları da inceleniyor.

"SORUMLU LYON İKEN, SORUMLULUK İKİ KULÜBE YÜKLENDİ"
Ev sahipliği anlamında Lyon kulübünün sorumluluğu varken, stat güvenliğinin taraftarlar arasındaki Fair ortamını sağlayamaması iki kulübe yüklenmiştir. Şiddet, bir kulübü destekleme biçimi olarak görülmüyor hukuksal anlamda. Hal böyle olunca de güvenlik önlemlerinin had safhaya çıkarılmasını sunduğunuz anda, taraftar kavramının içindeki şiddete meyil olayını UEFA kabul etmiyor.

Bu durumun (Taraftar götürülüp götürülmemesi) önüne geçmek çok zor bununla ilgili gerekli görüşmeleri yapıp yönetim olarak kararı alacağız.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • ME~T~İN 11 ay önce Şikayet Et
  Ceza bu sene hemen uygulanacakmi onumuzdeki sezonmu
  Cevapla
 • ElliSekiz 11 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun size her alanda Türkiyeye karşı hainliklerini gösteriyorlarr
  Cevapla
 • isimsiz 11 ay önce Şikayet Et
  aman bize ne ya. zenginin mali zuğürtun çenesini yorarmış
  Cevapla
 • Belcika Cenk 11 ay önce Şikayet Et
  Besiktasa yazik oldu, hele Turk takimi isen, zaten dinsizler elinden geleni bitirmeye calisirlar
  Cevapla