Kocaman'ın Krasic ve Meireles kararı... - YAZDIR

Fenerbahçe sportif sorumlusu ve teknik direktörü Aykut Kocaman ve futbolculardan Reto Ziegler, BATE Borisov mücadelesi öncesi basın toplantısı düzenledi.

  • GİRİŞ20.02.2013 16:07
  • GÜNCELLEME20.02.2013 16:29

Fenerbahçe'de sportif sorumlu ve teknik direktör Aykut Kocaman ve futbolculardan Reto Ziegler Perşembe günü oynanacak BATE Borisov maçı öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Açıklamaları eş zamanlı aktardık.

İlk olarak sözü alan kanat oyuncusu Reto Ziegler, ''Fenerbahçe'yi Avrupa'da temsil etmekten dolayu son derece mutlu ve gururluyum, bu platformda oynamak benim için çok önemli. Hem takımımız hem de hocamız için tur atlamak çok önemli. Yarın taraftarımızın olmaması bizim için dezavantaj. Çok önemli bir maça çıkacağız. Konsantre bir şekilde bu maçı bekliyoruz.'' değerlendirmesinde bulundu.

Teknik direktör Aykut Kocaman karşılaşmanın zorluğuna dikkat çekerken, ''Zorlu bir eşleşme olduğunu söylemiştim. BATE'nin organizasyon açısından bize göre biraz önde olabileceğini ancak bireysel kalite ve tecrübe açısından bizim önde olduğumuzu söylemiştim. 10 kişi kalmamıza rağmen BATE'nin savunmada gösterdiği anlayış, bizim öne geçmemizi engelledi. Kendi sahamızda turu geçme gayretinde olacağız.'' dedi.

SİSTEM DEĞİŞMEYECEK

Kocaman Raul Meireles ve Emre Belözoğlu'nun takımdaki eksikleri üzerine herhangi bir formasyon değişikliği olup olmayacağı yönünde sorulan soruya, "Sadece Orta sahadaki isimleri değiştirecek bu oyuncuların olmayışı. Değişiklik sadece isimler bazında olacak" ifadelerini kullandı.

ALEX VE DAUM GÖNDERMESİ

Takımın eski kaptanı Alex de Souza ve eski çalıştırıcısı Christoph Daum'un son günlerde sürekli açıklama yapmasının ve bu zamanlamanın sorulması üzerine Aykut Kocaman bir süre gülerek, ''Bütün iyi niyetimle tesadüf olmasını diliyorum'' tepkisini verdi.

Aykut Kocaman kritik maç ile ilgili olarak değerlendirmelerine, ''Uzun bir aradan sonra tur maçına çıkıyoruz. Bunu başarmaya yakınız. Başardığımız taktirde Avrupa'da ilerleme konusunda bir adım daha doğru yöne adım atmış olacağız.'' sözleriyle devam etti.

TARAFTARA ''YANLIŞ ANLAŞILDIM''

Son oynanan lig maçında yaptığı açıklamada taraftar gruplarını hedef aldığının yazılması ve yanlış anlaşıldığını söyleyen Kocaman, ''Her yerde ve her şekilde belirttiğim gibi, seyircisiz olmamız avantaj olamaz. Fenerbahçe gücünü hep taraftardan aldı. Böyle bir gücün Perşembe günü yanımızda olmaması büyük dezavantaj. Bazı gruplar benim yaptığım açıklamalardan dolayı yanlış anlamışlar. Benim tepkim bu cezayı almamızı sağlayan kişiye. Fenerbahçe taraftarına genel bir eleştirim olamaz. Fenerbahçe her zaman gücünü taraftarından alır.'' dedi.

KRASIC VE RAUL NE OLACAK?

Aykut Kocaman Milos Krasic'in satışı ile ilgili olarak şu an böyle bir düşüncelerinin olmadığını belirtirken, ''Krasic'in satılacağına dair benim bir bilgim yok. Krasic'in sıkıntısı adaptasyon süreci. Problem bu.. Hiçbir oyuncu için şu anda şans vererek düzelmesini bekleme şansını verecek bir durumda değilim. Krasic'in futbolculuğuna dair herhangi bir şüphem yok. Artık hem ligde hem de Avrupa'da puan kaybına tahammül yok. Bu tüm oyuncular için geçerli. Meireles sıkıntılı bir dönem geçiriyor. Herkes içinn uygulanan prösedür Meireles için de uygulanacak. Cezası bitince de takımda yer alacak. Ekstra bir ceza veya başka bir karar verilme durumu yok'' değerlendirmesini yaptı.

FATİH TERİM'İN SCHALKE 04 SİTEMİNE DESTEK VERDİ

Tecrübeli çalıştırıcı BATE Borisov'un değerlendirilmesiyle ilgili olarak değersizleştirmenin altını çizerken, ''Antrenörler de futbolcularda yapılan her çalışmanın rakipten bir adım önce yapıldığının farkındalar. Bir adım öne geçemezseniz arkada kalırsınız. Antrenörlerin çok temkinli olması bu yüzden normal. Bizim rakibi değersiz gösterme çabamız kendimizi değersizleştirmek anlamına geliyor. Hem sayın Terim, hem ben hem de diğer çalıştırıcılar rakip konusunda temkinli olmaları çok olağan, katılıyorum.'' dedi.