Berfin Altun'dan bronz madalya - YAZDIR

Avrupa Halter Şampiyonası'nın beşinci gününde kadınlar 71 kiloda Berfin Altun, silkmede kaldırdığı 121 kg ile bronz madalyanın sahibi oldu.

  • GİRİŞ07.04.2021 20:23
  • GÜNCELLEME07.04.2021 22:06

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nın beşinci gününde kadınlar 71 kiloda Berfin Altun, silkmede kaldırdığı 121 kg ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Berfin Altun: "Bronz madalyayı kazanınca mutluluktan ağladım"

Avrupa Halter Şampiyonası'nda silkmede bronz madalya kazanan milli sporcu Berfin Altun, mutluluktan ağladığını belirterek, "Gençlerde Avrupa rekoru kırmayı, büyüklerde de şampiyon olmayı hedefliyorum." dedi.

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen şampiyonada silkmede 121 kiloluk derecesiyle üçüncü olan Altun, yaptığı açıklamada, burada Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyduğunu dile getirdi.

Madalyayı kazanmak için elinden geleni yaptığını belirten Altun, "Çok değişik bir his yaşadım. Bronz madalyayı kazanınca mutluluktan ağladım." diye konuştu.

Altun, bunun büyüklerde ilk madalyası olduğuna dikkati çekerek, "Bu madalyayı ben değil, tüm halter hocalarım aldı. Bu vesileyle herkese teşekkür ederim." dedi.

Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nda altın madalya kazandığını hatırlatan Altun, "Bundan sonra gençlerde Avrupa rekoru kırmayı, büyüklerde de şampiyon olmayı hedefliyorum." ifadelerini kullandı.