Mostafa Mohamed'den Fenerbahçe ve Falcao itirafı! - YAZDIR

Galatasaray'ın Mısırlı golcü Mostafa Mohamed ülkesinin basınına birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  • GİRİŞ07.04.2021 12:18
  • GÜNCELLEME07.04.2021 12:18
  • KAYNAKFANATİK
  • Galatasaray'dan teklif geldi ve açıkçası hiç düşünmeden kabul ettim.
  • Mısır'da kalsaydım değerim artmayacaktı.
  • Galatasaray taraftarı çok çılgın.
  • Fenerbahçe'ye gol attıktan sonra adeta kendimi kral gibi hissettim.
  • Falcao yüzünden Galatasaray'ı reddedecektim.
  • Fenerbahçe beni transfer etmek istedi ama Zamalek teklifi reddetti.

Ülke basınına konuşan Galatasaray'ın Mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed, Türkiye'ye geliş sürecinden Galatasaray tercihine, Falcao'dan Fenerbahçe'ye kadar birçok konuda önemli itiraflarda bulundu.

'GALATASARAY'DAN TEKLİF GELİNCE AYRILMAK İSTEDİM' 

Mostafa Mohamed, Galatasaray'a geliş süreci ile ilgili şu ifadeleri kullandı; "Afrika Şampiyonası'nın bitmesinin ardından Zamalek'in yeni yönetimi benimle görüşmek istedi. Tam bu sırada Galatasaray'dan teklif geldi ve açıkçası hiç düşünmeden kabul ettim. Galatasaray'dan teklif gelince ayrılmak istedim."

'DAHA ÇOK DİKKAT ÇEKECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM' 

"Mısır'da oynadığım dönemde değerimin artamayacağını anladım. Bir Avrupa ülkesinde daha çok dikkat çekeceğimi düşünerek Galatasaray'ı tercih ettim. Mısır'da kalsaydım değerim artmayacaktı."

'GALATASARAY TARAFTARI ÇOK ÇILGIN' 

Galatasaray'a ilişkin düşüncelerini de aktaran Mostafa Mohamed, "Bana, koronavirüs olmasaydı statta adım atacak yer olmayacağını söylediler. Galatasaray taraftarı çok çılgın. Galatasaray'ı tercih etmemin sebeplerinden biri de bu oldu." ifadelerini kullandı.

'FENERBAHÇE'YE ATTIĞIM GOL SONRASI KRAL GİBİ HİSSETTİM' 

Mostafa Mohamed, Fenerbahçe'ye attığı golün ardından yaşadıklarını da anlattı. Mısırlı golcü, "Fenerbahçe'ye gol attıktan sonra adeta kendimi kral gibi hissettim. Galatasaray'da bunu yapabilmem çok önemliydi. Gol atmak için sürekli sahada olmayı seven oyunculardan biriyim fakat bazı eleştiriler çok yerinde değildi." açıklamasında bulundu.

'FALCAO YÜZÜNDEN REDDEDECEKTİM AMA...' 

Mostafa Mohamed, Galatasaray'da forma rekabetine girdiği Kolombiyalı dünyaca ünlü Radamel Falcao hakkında da olay itirafta bulundu. "Falcao en başta Galatasaray'a transfer olmayı reddettiğim nedenlerden biriydi. Galatasaray'da forma şansı bulamayacağımı düşündüm. Fakat Falcao ile anlaşabileceğimi düşündüm. Şu anda çok iyi anlaşıyoruz."

FENERBAHÇE İTİRAFI

Mostafa Mohamed, Fenerbahçe ile ilgili "Ordu takımındayken Türk kulüplerinden biri beni transfer etmek istedi. Bu takım Fenerbahçe'ydi... Gelen bu teklif üzerine ben Zamalek'ten ayrılmak istedim. Fakat Zamalek'in eski yönetim kurulu Afrika Şampiyonası'nı kazanmak istedikleri için bu transfer teklifini geri çevirdi. Bu yüzden takımda kalmamı istediler ve transfer gerçekleşmedi." şeklinde konuştu.