Rıdvan Dilmen: Galatasaray muazzam oynadı! - YAZDIR

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'de 15. haftanın en önemli karşılaşması olan Trabzonspor - Galatasaray mücadelesini değerlendirdi.

  • GİRİŞ26.12.2020 22:23
  • GÜNCELLEME26.12.2020 23:46

Futbol Yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın deplasmanda Trabzonspor'u 2-0 yendiği maçın ardından açıklamalarda bulundu.

 

 

Galatasaray'ın ilk 20 dakika muazzam oynadığını belirten Dilmen iki takım arasında ciddi fark olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

İki takım arasında hem oyun hem hazırlık anlamında ciddi fark var. Hatta Galatasaray'ın önemli ve klas diyebileceğimiz oyuncular yoktu. Babel yok, kalecisi yok. Okan da hatasız oynadı. Son 15 dakika dışında Galatasaray oyunun hakimiydi. İlk 20 dakika da muazzam oynayan bir Galatasaray vardı.

 

 

"Benim favorim maçtan önce Galatasaray'dı. İki takım arasında hem oyun hem hazırlık anlamında ciddi fark var. Hatta Galatasaray'ın önemli ve klas diyebileceğimiz oyuncular yoktu. Babel yok, kalecisi yok. Okan da hatasız oynadı. Son 15 dakika dışında Galatasaray oyunun hakimiydi. İlk 20 dakika da muazzam oynayan bir Galatasaray vardı. Trabzonspor lige iyi başlayamamıştı zaten... Abdullah Avcı'yla pozisyon vermemeye çalışan bir Trabzonspor oluştu ama yine de veriyorlardı pozisyon. Galatasaray 20 metre, 30 metre ters kanada çok güzel paslar attı. Trabzon çok yoruldu. Fatih hoca şimdi "29 yaptım, devre arasında da transfer gelirse çok iyi olur" diye düşünüyordu. Şu an kadroda olan 3-4 futbolcuyu ligin ikinci yarısında yedek görebiliriz.

Galatasaray bu sene deplasmanda daha kompakt oynamaya çalışıyor. Trabzonspor şu anda şampiyonluğa oynayacak kadro kalitesinin çok altında... Son 7-8 haftaya girdiğimizde Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe şampiyonluk yarışında olur.